Slobodini kadeti slavili sa velikih 5:2

Objavljeno: 19:40, 23 Juli 2022

U okviru drugog kola Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine U-17 odigrana je utakmica između FK “Sloboda” Tuzla i NK Široki Brijeg.

Gostujuća ekipa već na početku nije imala dvoljno sreće. Fudbalki klub “Sloboda” u 7. minutu, nakon autogola Taraba Filipa vodi sa 1:0. U 33. minutu Beganović Ajdin šutira u okvir gola i pogađa. Par minuta kasnije, u 39. minutu Čonjić Stefan se također upisuje u strijelce Crveno-crnih.

Sloboda je drugo poluvrijeme otvorila slavljem, u 48. minutu Mujić Ajdin pogađa za 4:0. NK Široki Brijeg je rezultat smanjio golovima Skoko Josipa, u 63. minutu i Puljić Luke u 70. minutu. Naši omladinci nisu ostali na ovom rezultatu, te su u 75. minutu preko Mujić Ajdina pogodili za rezultat od 5:2.

Sloboda: Smajić, Tunjić, Hrštić, Milošević, Beganović, Dudić, Abidović, Mujić, Omerčević, Okić, Čonjić.

Drugo kolo Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine U-15 odigrali su i Slobodini pioniri.

Pioniri FK Sloboda  poraženi su od Širokog ubjedljivim rezultatom, 1:5.

Već na samom startu utakmice, u 3. minutu priliku za pogodak je iskoristio tim iz Širokog Brijega i preko Bošnjak Ivana zatresao mrežu Crveno-crnih. U 20. minutu za 2:0 pogađa Bošnjak Krešo. Fudbalski klub “Sloboda” je postigao samo jedan gol i to u 68. minutu preko Avdić Azura. Bošnjak Ivan je golove na utakmici postigao u 41. 53. i 71. minutu, čime su na kraju utakmicu završili rezultatmo 1:5.

Sloboda: Žigić, Salihović, Smajić, Fejzić, Đapo, Vrabac, Zukić, Mehinbašić, Delić, Mušanović, Karić