Slobodini juniori prošli u finale Kupa NS TK

Objavljeno: 20:05, 14 Septembar 2022

Na pomoćnom terenu stadiona Tušanj, juniori našeg kluba, u okviru polufinala Kupa TK, pobijedili su Zvijezdu iz Gradačca sa 6:0.

Crveno-crni su u igru ušli ofanzivno, te su već u 2. minutu pokušali zaprijetiti preko Ensara Mešića, ali on ne uspijeva ugroziti gol protivnika.

Minutu kasnije, Maid Aličić centrira, ali lopta ne odlazi u gol. Tri minute kasnije, Haris Hasanović pronalazi Pekarića, ali i on ne uspijeva ugroziti golmana protivnika. U 10. minutu, Duraković se sjajno snašao i uposlio Kovačevića koji glavom gađa, ali lopta se odbija od prečku. U nastavku utakmice veoma dominantna igra naših juniora sve do 20. minuta gdje to potvrđuje i Haris Hasanović koji šutira sa pola terena, lopta se odbija i dolazi u noge Mešić Ensara koji to koristi  i pogađa za vodstvo našeg tima od 1:0.

Nešto kasnije, u 28. minutu Amar Pekarić se odlično oslobodio svog čuvara, te iz mjesta šutira i dovodi ekipu Gradimira Crnogorca do rezultata od 2:0. Pred kraj prvog poluvremena, greškom Durakovića, protivnička ekipa je imala dobru priliku da zaprijeti na sredini terena, međutim rezultat se nije promijenio. Na samom kraju prvog poluvremena još jedna šansa za goste ali lopta odlazi pored gola.

Već na početku drugog poluvremena nekoliko dobrih prilika za naše momke.

Haris Hasanović u 55. minutu odlično šutira sa velike distance, lopta se odbija od igrača protivničke ekipe i odlazi pravo u mrežu golmana protivnika. Nakon nekoliko minuta od postignutog pogotka, fudbaleri Zvijezde sa sredine terena su pokušali smanjiti rezultat, ali bez uspjeha. Kapiten crveno-crnih, Pekarić je iz slobodnog udarca imao priliku doći do svog drugog pogotka na utakmici, ali to sa sigurnošću hvata Zvijezdin golman. U 65. minutu igre, Amar Pekarić se probija kroz Zvijezdine igrače i dolazi do svog drugog pogotka. Naši juniori nastavljaju napad i presing koji dobro koristi Adin Kovačević, skače i glavom pokušava ali lopta odlazi direktno u golmanove ruke.  Devet minuta kasnije, Kovačević iz okreta šutira i pogađa za odličan rezultat od 5:0. Slobodini  juniori nisu ni u jednom trenutku pokušali smanjiti tempo na meču, te su nastavili ofanzivnu igru što su i pokazali u finišu utakmice. U 90. minutu i Aleksandar Ceco pogađa za finalni rezultat od izvanrednih 6:0. Juniori su završili sa odličnim rezultatom polufinale kupa TK gdje su izborili odlazak na finalnu utakmicu protiv Budućnosti iz Banovića.

“Evo prošli smo u finale kupa TK. Drago mi je jer su se momci drugačije ponašali na utakmicu protiv Budućnosti iz Banovića. Ispoštovali su sve zadatke i evo zasluženo smo pobjedili 6:0. Još jednom čestitke i idemo dalje”, izjavio je trener juniora, Gradimir Crnogorac.

“Eto prošli smo u finale kupa. Želio bih da čestitam momcima, bili su odlični, korektni. Naše je da radimo, treniramo i to je to. Ako Bog da i da osvojimo kup protiv Banovića”, istakao je Amar Pekarić.

Žuti kartoni: Dakić Zdravko

Sloboda sastav: Omeragić, Duraković, Pekarić(C), Mešić, Hasanović, Aličić, Jašarević, Babović, Šerbečić, Dakić, Kovačević.