Slobodini juniori poraženi od Širokog Brijega

Objavljeno: 18:37, 14 Maj 2022

U okviru 24. kola Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine, Slobodini juniori dočekali su Nogometni klub Široki Brijeg.

Utakmica se odigrala na pomoćnom terenu stadiona Tušanj i završena je rezultatom 1:2.

Vodstvo za gostujuću ekipu ostvario je Medić Dorian u 21. minutu. U 59. minutu, Mahmud Ali pogađa mrežu Širokog i izjednačava rezultat.

Konačni ishod utakmice odredio je ponovo igrač gostujuće ekipe, Baškarad Boris, kada je u 67. minutu ponovo pogodio mrežu crveno-crnih. Iako je bilo mnogo šansi za domaću ekipu, rezultat je do kraja utakmice ostao ne promijenjen.

"Borili smo se i zaista smo imali želju da pobijedimo. Sreća nije bila na našoj strani, ali se ne predajemo. U srijedu igramo novu utakmicu u Mostaru, idemo se ponovo boriti i nadati najboljem ishodu" izjavio je kapiten Slobode Redžić Hamza.

Slobodini juniori se nalaze na četvrtom mjestu na tabeli sa 39 bodova.

Sastav FK Sloboda: Brkić Ajdin, Brkić Sanjin, Redžić Hamza (C), Buturović Edis, Dedić Ahmed, Jašarević Faris, Duraković Amir, Mahmud Ali, Numanović Mustafa, Hasanović Haris, Aličić Maid.

Sastav NK Široki Brijeg: Delić Luka, Jurilj Ivan, Ivanković Mihael, Medić Dorian, Prusina Božo (C), Zubac Ivan, Matić Marko, Baškarad Boris, Bajkuša Antoni, Ljubić Antonio, Čule Mirko.