Sloboda uvjerljiva protiv Igmana

Objavljeno: 14:22, 20 Novembar 2022
article image

U 19. kolu nogometne m:tel Premijer lige BiH, Sloboda je savladala Igman sa 5:1.

Gosti su bolje otvorili susret. Odličnu šansu imali su već u 5. minuti.  Jakupović je šutirao , ali njegov udarac brani Bukvić. Dvije minute kasnije prijetio je i Ramić, no bez opasnosti po naš gol. Uslijedilo je zatim zatišje sve do 19. minute.  Centrirao je Bodul, a Duraković šutira preko gola.


U 36. minuti naša ekipa imala je stopostotnu šansu. Mehmedović je prošao po strani i centrirao, a na drugoj strani Bekić nije uspio loptu ubaciti u mrežu. Tri minute kasnije crveno-crni dolaze u vodstvo. Vranješ je uposlio Husejinovića koji pogađa mrežu gostiju.


Do odlaska na odmor prijetio je i Hebibović, no njegov udarac odlazi pored gola našeg tima. To je ujedno bilo sve u prvih 45 minuta.

Naši momci odlično otvaraju drugo poluvrijeme. U 47. minuti na semaforu je stojalo 2:0. Nakon uigrane akcije iz kornera centrirao je Husejinović, a Osmanković na drugoj stativi posprema loptu u mrežu za veliku radost svih prisutnih u Banovićima. Dvije minute kasnije bilo je 3:0. Husejinović je izašao sam pred golmana i šutirao, Dupovac je zakačio loptu i prevario svog golmana za veliku prednost našeg tima.

Naša ekipa tu nije stala, nastavila je u istom ritmu, a u 57. minuti glavni sudija meča Irfan Peljto dosudio je kazneni udarac za naš tim. Vranješ je odlično prošao i ušao u šesnaesterac, a prije udarca defanzivac gostiju ga ruši. Odgovornost je preuzeo Mehmedović koji pogađa za 4:0.

U 72. minuti Kapetanović je prošao po strani i uposlio Komazeca čiji udarac brani golman gostiju. U narednom napadu gosti smanjuju zaostatak. Čubara se najbolje snašao u šesnaestercu i trese mrežu Bukvića.U 80. minuti penal za goste. Ramić je šutirao, Bukvić brani, a nakon odbitka ponovo zaustavlja udarac napadača Igmana.

U posljednjem minutu susreta Komazec je fantastičnim pogotkom postavio konačan rezultat utakmice. Ovo je ujedno bila posljednja utakmica crveno-crnih u jesenjem dijelu sezone.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • BH Telecom
 • Fitogether
 • Solana
 • Leda
 • Bingo
 • Dita
 • NLB Banka
 • Sparkasse
 • Junuzovic
 • Sarajevo Osiguranje
 • Admiral
 • Tim Gradnja
 • Sonra-Telefunken
 • Klaus Lehmann
 • Marcaffe
 • Baupartner
 • Tep Light
 • Sector Security
 • Limpio
 • AquaMont
 • Hrastik
 • Senex
 • HH Inc
 • Top Dom
 • Medz
 • DMF
 • Komunalac
 • Ingram
 • Tuzla Farm
 • Una Storia
 • GPP