Sloboda slavila protiv Leotara na renoviranom terenu Tušnja

Objavljeno: 18:43, 11 Mart 2023

U 22. kolu m:tel Premijer lige BiH crveno-crni su na Gradskom stadionu Tušanj pobijedili Leotar 2:1. Dvostruki strijelac bio je Stojan Vranješ.

Već na samom početku susreta u 4. minuti penal za naš tim. Vranješ je šutirao, lopta pogađa u ruku jednog gostujućeg fudbalera, a sudija Peljto pokazuje na bijelu tačku. Odgovornost je upravo preuzeo Vranješ koji pogađa mrežu Leotara za vodstvo crveno-crnih.

Uslijedilo je zatim zatišje. Igralo se pretežno na sredini terena bez većih prilika na obje strane. Crveno-crni su imali terensku inicijatvu, no bez ozbiljnijih prijetnji po gol Leotara.

U posljednjih 10 minuta prvog poluvremena Sloboda je imala nekoliko izglednih prilika. Najprije je Vranješ u 34. minuti nakon odličnog pasa Husejinovića šutirao iz izgledne pozicije, no istakao se Puletić. Samo 4 minute kasnije Pervan je iz kornera pokušao iznenaditi gostujućeg golmana koji krajnjim naporom  zaustavlja njegov udarac.

Do kraja prvih 45 minuta viđene su još dvije šanse crveno-crnih. Delić je u 40. minuti šutirao sa vrha šesnaesterca pored gola gostiju, a u posljednjoj minuti prvog dijela susreta Vošnjak je šutirao direktno u Puletića, što je ujedno bilo sve u prvih 45 minuta.

U prvoj minuti nastavka svoj šut isprobao je i Alić, no bez većih problema po Puletića. U 54. minuti na semaforu je stojalo 2:0. Husejinović je odlično prošao po lijevoj strani, prevario svoje čuvare i centrirao, a Vranješ glavom postiže svoj drugi pogodak na utakmici.

Samo dvije minute kasnije moglo je biti 3:0. Husejinović je povukao kontru, uposlio Alića koji izlazi jedan na jedan sa Puletićem koji brani njegov udarac. U nastavku akcije Mehmedović šutira daleko iznad gola gostiju.

Leotar je iz prve prave prilike na utakmici postigao pogodak. Aćimović se u 85. minuti najbolje snašao u našem šesnaestercu i smanjuje zaostatak gostiju na 2:1. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i naš tim upisuje novu pobjedu u domaćem prvenstvu, na erupciju oduševljenja naših navijača koji su ponovo bili naš 12. igrač.

Od prve minute na današnjoj utakmici su nastupili Erić, Šubert, Jusić, Kapetanović, Osmić J., Vošnjak, Pervan, Vranješ, Alić, Husejinović i Delić. Priliku za igru još su dobili  Mehmedović, Osmić M, Kurtalić i Osmanković.