Sloboda poražena u Mostaru minimalnim rezultatom

Objavljeno: 21:24, 30 Septembar 2022

U 12. kolu nogometne m:tel Premijer lige BiH, fudbaleri Slobode poraženi su od Zrinjskog sa 1:0.

Prvu priliku na utakmici imao je naš tim. Delić je u 2. minuti šutirao, međutim njegov udarac odlazi daleko iznad gola domaćih. Plemići su prvi put zaprijetili u 12. minuti. Ćuže je prošao po strani i centrirao, no Bukvić otklanja opasnost. Minut kasnije Bukvić je ponovo bio na visini zadatka nakon šuta Jukića. Zrinjski je nastavio sa napadima, a deset minuta kasnije, Janković je isprobao svoj udarac, no Bukvić nije imao problema prilikom intervencije.

Posljednjih 5 minuta prvog poluvremena donijelo je dosta uzbuđenja. Najprije je u 43. minuti Komazec imao stopostotnu priliku da dovede crveno-crne u vodstvo. Kapetanović je centrirao, a iskusni napadač glavom iz izgledne pozicije šutira preko gola Čondrića.  Za propuštenu šansu, minut kasnije stigla je kazna. Bekić je prošao po lijevoj strani i centrirao, a Bilbija se odlično snalazi u šesnaestercu našeg tima i dovodi domaće u vodstvo. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

Nastavak bolje otvaraju gosti. Najprije je Stranput u 47. šutirao preko gola, da bi dvije minute kasnije Janković pogodio stativu. Prijetili su domaći u nastavku i preko Bilbije i Memije, no rezultat se nije mijenjao. Do kraja susreta igralo se pretežno na sredini terena i nisu zabilježene veće prilike.

Naš tim narednog vikenda na Gradskom stadionu u Banovićima dočekuju Široki Brijeg.

Priliku za igru od prve minute dobili su Bukvić, Ćivić, Osmanković, Kapetanović, Osmić J., Osmić M, Kurtalić, Vranješ, Delić, Maksimović i Komazec. Još su nastupili Mehmedović, Mujarić, Jarović, Husejinović i Jusić.