Sloboda poražena od ekipe Tuzla City

Objavljeno: 18:26, 11 Maj 2022

Utakmica između Fudbalskog kluba „Tuzla City” i Fudbalskog kluba „Sloboda” završena je rezultatom 4:1 u korist Plavih.

U trećem minutu utakmice Tuzla City dolazi do prednosti preko autogola Emira Jusića. Nakon nekoliko prilika na obje strane, u 46. minutu sudijske nadoknade dosuđen je kazneni udarac za ekipu Tuzla Cityja. Izvođač penala bio je Sulejman Krpić, koji propušta priliku da dođe do svog prvog pogotka na utakmici.

U drugom poluvremenu, Tuzla City povećava svoju prednost na 2:0. Pogodak postiže Adnan Džafić u 46. minutu, odmah nakon ulaska u igru. Tri minute kasnije i Sulejman Krpić postiže pogodak za tri gola prednosti. Nakon velike šanse, Mirsad Ramić uspijeva zatresti mrežu protivnika u 57. minutu. Rezultat od 3:1 zadržan je do 89. minuta, kada Adnan Džafić postiže svoj drugi pogodak za finalni rezultat od 4:1.

Priliku za igru u FK Sloboda dobili su Veselinović Mladen koji je zamijenio Miloša Karišika u 27. minutu, Ćivić Muharem umjesto kapitena Saše Maksimovića u 46. minutu, Balić Josip umjesto Kurtalić Alena u 53. minutu, te Mujagić Abid umjesto Husejinović Saida i Hadžić Nedim umjesto Predragović Fedora u 64. minutu.

Jedini žuti karton na utakmici dobio je Saša Maksimović u 45. minutu igre.

Nakon ove utakmice, Sloboda se spustila na deseto mjesto na tabeli sa 29 bodova, dok je Tuzla City ostao na drugoj poziciji sa 53 boda.

Sastav FK Sloboda: Bukvić S., Beganović Dž., Devedžić K., Husejinović S., Jusić E., Karišik M., Kurtalić A., Maksimović S. (C), Osmić J., Predragović F., Ramić M.

Sastav FK Tuzla City: Fejzić N., Čeliković J., Doffo A. (C), Karjašević H., Krpić S., Mehanović M., Mešinović B., Mišić P., Nukić A., Šukilović M., Tomašević N.