Sloboda pokazala borbenost na terenu i porazila Borac

Objavljeno: 15:47, 15 Maj 2022

Fudbalski klub „Sloboda” porazio je Fudbalski klub „Borac” na Tušnju rezultatom 2:1.

Crveno- crni su od prve minute krenuli sa žestokom igrom, pokušavajući doći do pogotka. U 14. minutu Dženis Beganović izvodi korner i pronalazi Mirsada Ramića, koji sjajnim udarcem pogađa mrežu protivnika. Borac u 45. minutu dolazi do izjednačenja preko Vušurović Milana.

Sloboda nastavlja napadati i u drugom poluvremenu. Ramić je još jednom imao odličnu priliku za pogodak, međutim mreža Ćetkovića ostaje netaknuta. U 71. minutu Ramić postiže pogodak za ponovno vodstvo Slobode. Do samog finiša, ekipa Sloboda se odlično branila ostavljajući rezultat nepromijenjenim. Sloboda je ovom pobjedom prešla na deveto mjesto na tabeli uz 32 boda.

Priliku za igru u ekipi Slobode dobili su još i Mujagić Abid umjesto Mehmedović Eldara (53’), Husejinović Said umjesto Dženisa Beganovića (73’), Kurtalić Alen umjesto Veselinović Mladena (87’), Hadžić Nedim umjesto Ramić Mirsada (87’).

Žute kartone dobili su Ramić Mirsad (14’), Predragović Fedor (58’), Karišik Miloš (32’), Husejinović Said u sudijskoj nadoknadi (90’+).  Pomoćni trener Slobode, Gradimir Crnogorac dobio je dva žuta kartona nakon čega je uslijedio i crveni, zbog prigovora.

Sastav FK Sloboda: Bukvić S., Beganović Dž., Balić J., Ćivić M., Jusić E. (C), Karišik M., Veselinović M., Mehmedović E., Osmić J., Predragović F., Ramić M.

Sastav FK Borac: Begić A., Čavić D., Ćetković N., Ćoroć D., Lukić J., Meleg D., Milojević D., Molls D., Subić A. (C), Vojinović A., Vušurović M.