Sloboda nakon preokreta slavila protiv Sloge

Objavljeno: 17:26, 03 Septembar 2022

U 9. kolu m:tel Premijer lige BiH fudbaleri Slobode pobijedili su dobojsku Slogu 4:2. Dva pogotka postigao je Komazec, a u listu strijelaca su se upisali i Jasmin i Melvin Osmić.

Susret  je bolje otvario naš tim. Već u drugoj minuti gužva u šesnaestercu gostiju. Delić je centiraro, međutim bez veće opasnosti po gol Sloge. U idućem napadu Osmić je odlično prošao po strani, centrirao prema Komazecu, no ispred iskusnog napadača reagovala je gostujuća odbrana.

Nakon toga sve do 15. minute nisu viđena veća uzbuđenja. Osmić je ponovo prošao po strani i centrirao, međutim Hasanbegović u posljednji čas loptu izbija u korner. Upravo iz tog kornera odličnu šansu imao je Devedžić, bio je neprezican. Odličnu priliku gosti su imali u 20. minuti susreta. Kulenović je petom pronašao Zajića koji šutira i pogađa stativu.

Minut kasnije gosti dolaze u vodstvo.  Krstovski je odlično protrčao po desnoj strani, šutirao i matirao Bukvića za 0:1. Radost gostiju kratko je trajala. Tri minute kasnije nakon odličnog napada, Delić je pronašao Komazeca koji pogađa mrežu gostiju za 1:1.

Gosti u 28. minuti ponovo dolaze u vodstvo. Nakon kornera Zajić se najbolje snašao u šesnaestercu crveno-crnih i matira Bukvića. Do kraja prvog poluvremena naši momci prijetili su u nekoliko navrata. Najprije je nakon kornera Devedžić šutirao pored gola, da bi u 43. minuti Osmanković također nakon kornera pogodio prečku.

Minut kasnije kazneni udarac za izabranike Adnana Jahića. Osmić je fauliran, a sudija Dragan Kesić pokazuje na jedanesterac. Odgovornost je preuzeo Komazec koji je bio siguran i poravnao rezultat. To je ujedno bilo sve u prvih, izuzetno zanimljivih 45 minuta.

U nastavku prvu priliku imao je naš tim. Komazec je odlično pronašao Maksimovića koji šutira no njegov udarac zaustavlja Dabić.  U 58. minuti gosti su ponovo mogli doći u vodstvo. Strijelac prvog pogotka Krstovski je šutirao, ali istakao se Bukvić. U 61. minuti Komazec je mogao do svog trećeg pogotka na meču. Kapetanović je centrirao, Komazec šutirao glavom, no nije najbolje zahvatio loptu. U 65. minuti naš tim dolazi do preokreta. Nakon slobodnog udarca Delić je centrirao, a Melvin Osmić pogađa mrežu gostiju.

Deset minuta kasnije Sloboda postiže četvrti pogodak na utakmici. Strijelac je bio Jasmin Osmić. Uprkos prednosti od dva pogotka, Sloboda je nastavila sa napadima. U 77. minuti odličnu priliku imao je Delić ali je  šutirao pored gola. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao ostalo je Sloboda - Sloga 4:2.

Priliku od prve minute na današnjoj utakmice dobili su : Bukvić, Devedžić, Osmanković, Kapetanović, Osmić J., Osmić M., Vošnjak, Mehmedović, Delić, Maksimović i Komazec. Još su nastupili Kurtalić, Ćivić i  Husejinović.

Žuti kartoni: Bukvić, Osmanković.

Naredna utakmica našeg tima već je u srijedu kada na Gradskom stadionu u Banovićima dočekujemo Zrinjski.