Sloboda i Čelik podijelili bodove na Tušnju (FOTO)

Objavljeno: 10:13, 19 Maj 2024
article image

U subotu su na Stadionu Tušanj FK Sloboda i NK Čelik Zenica odigrali utakmicu 26. kola Prve lige Federacije BiH, a nakon 90. minuta igre mreže su ostale netaknute.

Prvi s centra krenuli su gostujući fudbaleri, ali u početak utakmice u potpunosti je pripao fudbalerima Slobode koji su u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili golu Čelika.

Već u 5. minuti igre Sloboda je imala priliku preko Delića, a dvije minute kasnije u prilici se našao Vulić čiji udarac brani golman Durmo. U nastavku utakmice Sloboda je nastavila nizati šanse, a u 26. minuti igre ponovo je Delić bio u prilici pogoditi mrežu, ali Durmo je sjajnom intervencijom zaustavio loptu.

Čelik je uspio zaprijetiti iz prekida kada je Smajlović poslao nezgodnu loptu u peterac Slobode čija odbrana dobro reaguje, te otklanja opasnost.

Najbolju priliku za gol u prvom dijelu utakmice imao je Luka Merdović koji je u 36. minuti sam izašao pred golmana Čelika koji odlično reaguje i spašava svoju mrežu. Do kraja prvog dijela utakmice Slobode je pokušala još jednom ugroziti Durmu preko Delića, ali lopta je otišla pored gola te se na pauzu otišlo sa rezultatom 0:0.

Početak drugog dijela utakmice pripao je Čeliku koji je prvi zaprijetio preko Karalića u 50. minuti, ali njegov pokušaj zaustavlja Muminović.

Stručni štab FK Sloboda Tuzla u nastavku je pokušao osvježiti ekipu, te su u igru u 61. minut ušli Cvijanović i Kalesić koji se nakon samo par minuta na terenu našao u odličnoj prilici, ali nakon njegovog udarca lopta je otišla preko gola. Imao je i Čelik priiku za gol u nastavku utakmice, ali nakon udarca Međuseljca iz 66. minute lopta je otišla preko gola Muminovića.

Fudbaleri Slobode nastavili su s napadima na gol Čelika tako da je u 82. minuti u prilici bio Cvijanović, ali njegov udarac ide pored gola. U 84. minuti igre u prilici se našao Said Husejinović koji glavom gađa gol Durme, ali lopta odlazi preko gola.

Do kraja utakmice gosti iz Zenice su odlično postavili svoju odbranu, te su uspjeli sačuvati svoju mrežu tako da je utakmica završena rezultatom 0:0 i podjelom bodova.

Nakon 26. odigranih utakmica Sloboda je prvenstva sa 59. osvojenih bodova i četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu na tabeli Prve lige FBiH.

Narednu utakmicu fudbaleri Slobode igraju već u srijedu, 22. maja u okviru utakmice 27. kola Prve lige, a protivnik je HNK Tomislav. Utakmica se igra na Gradskom stadionu Tomislavgradu s početkom u 16:30h.

Muminović, Jašarević, Mujkić, Delić, Merdović, Hasanović, Vulić, Husejinović, Komazec, Hadžanović, Ignjatović

Prva liga federacije BiH 23/24
26. kolo

18.05.2024 17:00h, JU Gradski stadion Tušanj, Tuzla; Gledalaca: 1500;

Glavni sudija: OMERHODŽIĆ Emir; 1. pomoćnik: GRLJEVIĆ Sanel; 2. pomoćnik: ARFADŽAN Adnan; Četvrti sudija: EFENDIĆ Amin; Delegat: PECO Fadil; Promatrač suđenja: KUNDO Salem;