Selekcija BiH (U-15): Burnjaković i Beganović igrali za Zmajeva

Objavljeno: 11:01, 10 Maj 2021
article image
Đorđe Burnjaković i Ajdin Beganović

Naši pioniri imali su zapažene nastupe na Memorijalnom turniru "Vlatko Marković" u Hrvatskoj

Reprezentacija BiH (U-15) osovjila je peto mjesto na Memorijalnom turniru „Vlatko Marković“ koji se od 05. do 09. maja održao u Hrvatskoj. U dresu Zmajeva zapažene nastupe imala su i dva člana našeg Kluba – Ajdin Beganović i Đorđe Burnjaković. Oni su se sasvim zasluženo našli na spisku novog selektora Igora Jankovića.

Naša selekcija igrala je u Grupi B protiv reprezentacija Rusije, Litvanije i Albanije. U prvom susretu koji su naši pioniri izgubili od Rusije (0:3), Burnjaković i Beganović igrali su u prvoj postavi. Burnjaković do 85. minute, a Beganović do 51. minute.

U drugoj utakmici Zmajevi su poraženi od Litvanije (0:1), a priliku za igru u drugom poluvremenu dobio je Beganović.

Utakmicu protiv Albanije Zmajevi su dobili rezultatom 2:1. Ajdin Beganović u igru je ušao u 41., a Đorđe Burnjaković u 70. minuti susreta.

U meču za peto mjesto protiv Bugarske, Ajdin Beganović se upisao u strijelce. Zmajevi su slavili pobjedu 3:1, a naš veznjak je mrežu protivnika zatresao u 15. minuti. Ajdin je igrao do 50. minute susreta, dok je Đorđe Burnjaković odigrao svih 90 minuta.

Našim mladim fudbalerima čestitamo na uspješnim nastupima za Zmajeve. Želimo im još mnogo utakmica i pobjeda u dresu sa državnim grbom.