Rješavanje problema organizacije trenažnog procesa FK Sloboda

Objavljeno: 18:55, 26 Septembar 2023
article image

Poštovani navijači našeg kluba, uzimajući u obzir da se naš klub proteklih godina susreće sa sve većim problemima u organizaciji trenažnog procesa za svih 15 selekcija koje se takmiče pod okriljem našeg kluba, klub ovim putem želi informisati javnost da je krenuo u rješavanje ovog, po nama gorućeg problema. 

Naime, nakon postavljanja hibridnog terena na Glavnom terenu stadiona Tušanj onemogućen je trenažni proces za prvi tim našeg kluba u proteklih godinu i pol dana. Pored toga, Pomoćni teren stadiona Tušanj na kojem je postavljena plastična podloga nalazi se u lošem stanju i zahtjeva kompletnu zamjenu već unazad pet godina te ne zadovoljava potrebne minimume za održavanje trenažnog procesa profesionalaca fudbalera.

Analizirajući potrebe i predviđenu dinamiku renoviranja terena na Stadionu Tušanj naš klub se odlučio potražiti alternativna rješenja koja bi svim selekcijama olakšala trenažni proces. S tim u vezi, danas je u zgradi Vlade TK danas je upriličen sastanak delegacije FK Sloboda koju su činili Predsjednik UO FK Sloboda gosp. Senad Mujkanović, Predsjednik Skupštine FK Sloboda Tuzla gosp. Aleksandar Jović te član Skupštine FK Sloboda Tuzla gosp. Nermin Čolić.

Naši sagovornici bili su prorektor za nastavu Univeziteta u Tuzli, Dekan Fakulteta za tjelesni odgoj i sport, zamjenica ministra za nauku i obrazovanje a domaćin je bio Ministar za kulturu, sport i mlade gosp. Damir Gazdić. 

Nakon što smo predstavili plan naših potreba za održavanje oko 3000 treninga koje godišnje održe sve selekcije našeg kluba, prisutni su izrazili spremnost da se u koordinaciji sa Vladom TK krene u realizaciju projekata koji se tiču pripremnih radova za postavljanje svlačionica,  sistema za zaljevanje terena te rasvjete na stadionu Kampusa kako bi se u ljetnjem periodu omogučio normalan trenažni proces za sve naše selekcije.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • bhtelecom
 • plava
 • a2b
 • 4You
 • Fitogether
 • Solana
 • Leda
 • Bingo
 • Dita
 • NLB Banka
 • Admiral
 • Limpio
 • HH Inc
 • Medz
 • Komunalac
 • Ingram
 • Una Storia
 • GPP