Remi u prvoj utakmici Medulin Cupa

Objavljeno: 16:56, 31 Januar 2023
article image

Fudbaleri našeg tima remizirali su sa Krupom 2:2 u prvoj prijateljskoj utakmici u okviru Medulin Cupa.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo ozbiljnije prilike na obje strane. Igralo se pretežno na sredini terena, a veća uzbuđenja viđena su u drugih 45 minuta.

Crveno-crni su u nastavku u dva navrata bili u rezultatskom zaostatku, no oba puta uspjeli su nadoknaditi vodstvo Krupe. Krupa u vodstvo dolazi u 58. minuti susreta preko Perovića, a samo tri minute kasnije Komazec je pogodio za naš tim. Mehmedović je odlično prošao po desnoj strani i centrirao, a iskusni napadač glavom loptu šalje u protivničku mrežu.

U 63. minuti Krupa ponovo dolazi do prednosti, a mrežu Erića zatresao je Rosić. Crveno-crni su zatim preuzeli terensku inicijativu, prijetili u nekoliko navrata, a u 83. minuti dolaze do izjednačenja. Nakon kornera Devedžić je glavom pronašao Kurtalića koji atraktivnim pogotkom postavlja konačan rezultat utakmice, 2:2.

Od prve minute na današnjoj utakmici nastupili su Bukvić, Osmić J., Jusić, Šubert, Kapetanović, Kurtalić, Delić, Mešić, Vranješ, Husejinović i Alić. Priliku za igru još su dobili Erić, Osmanković, Devedžić, Pervan, Maksimović, Komazec, Mehmedović, Ćivić i Varešanović.

Naši prvotimci nastavljaju trenirati na jugu Istre kako bi se što bolje uigrali za nastavak sezone, a već u petak ih očekuje nova prijateljska utakmica, a protivnik je NK Jarun.