Remi na Koševu: Nepobjedivi niz se nastavlja i brojimo dalje

Objavljeno: 20:15, 11 Maj 2021
article image
Crveno - crni su i na Koševu pokazali da igraju u velikoj formi

Crveno - crnih su na gostovanju kod starog rivala Sarajeva odigrali perfektan taktički meč.

Rezultatska i fudbalska renesansa Crveno – crnih nastavljena je i danas i to na jednom od najtežih gostovanja. U 30. kolu M-Tel Premijer lige BiH, naš tim je remizirao 0:0 (0:0) na stadionu „Asim Ferhatović Hase“.

Domaće Sarajevo je tražilo pobjedu u borbi za titulu, no danas nisu imali odgovor na borbenu, pametnu i hrabru igru našeg tima. Mladen Žižović i njegovi saradnici odlično su pripremili Crveno – crne koji su puni samopouzdanja odigrali strateški perfektnu utakmicu. Remi je objektivan ishod ovog derbija, a da je bilo malo sportske sreće, naš tim se mogao kući vratiti i sa tri boda.

Prvih 45 minuta na osunčanom Koševu proteklo je u apsolutnoj terenskoj inicijativi domaćina. Sarajevo je imalo posjed lopte, no dvostruki blok pred golom Adnana Golubovića jednostavno je osujetio sve ofanzivne ideje bordo tima. Disciplinovano i bez mnogo rizika naši prvotimci su odigrali prvo poluvrijeme, u kojem Sarajevo nije ozbiljnije zaprijetilo mreži Crveno – crnih.

Nakon totalne defanzive, u drugom poluvremenu Crveno – crni su domaćoj ekipi pokazali svoje drugo lice. Čini se da je ova strategija naše igre poprilično zbunila Sarajevo koje je vrlo brzo došlo u situaciju i da se brani.

U 53. minuti Hrvoje Miličević glavom šutira ka našem golu, no bio je neprecizan. Crveno – crni su vrlo brzo uzvratili. Said Husejinović je u igru ušao na početku drugog poluvremena, odmah je počeo zadavati mnogo problema domaćoj odbrani, a u 67. minuti je bio u velikoj šansi. Izvrsno je u solo prodoru došao do vrha šesnaesterca domaćina, riješio se čuvara i snažno šutirao u donji lijevi ugao gola Sarajeva. Golman Vladan Kovačević krajnjim naporom je sačuvao svoju mrežu.

Bio je ovo period kada je naš tim zaigrao otvoreno. Crveno – crni su kontrolisali protok lopte, igrali su smireno bez srljanja, što nikako nije odgovaralo Sarajevu. Ipak, iz jedne brze akcije i domaćini su na korak do vodstva. Igrala se 72. minuta kada je Aleksandar Pejović šutirao ka našem golu, a Adnan Golubović obranom pokazuje da i on igra u velikoj formi.

Posljednjih 15 minuta utakmice donijelo nam je nekoliko sjajnih prilika pred oba gola. U 83. minuti Robert Mišković je bio za malo neprecizan. Sam se izborio za neometan udarac, no šalje loptu pored lijeve stative Sarajeva. Seriju prilika Crveno – crni su nastavili i preko Nemanje Ilića čiji je dobar udarac iz okreta poslao loptu u ruke Kovačevića.

Sarajevo je brzo uzvratilo.Tino Sven Sušić oštro je šutirao sa preko 20 metara na naš gol, Golubović odbija loptu, a zatim fenomenalno brani popravni udarac natrčalog Anela Hebibovića.

Do kraja utakmice domaćini su još nekoliko puta probali ugroziti naš gol, no bili su to bezidejni i ishitreni pokušaji. Ekipa Mladena Žižovića privela je susret kraju za osvajanje novog premijerligaškog boda.

Svi koji vole Crveno – crne zaista mogu uživati u njihovim igrama. Gotovo mjesec dana priređuju nam radost. Podsjetimo, naš tim je posljednji put poražen 17. aprila od Krupe (1:0). Od tada do danas, u nepobjedivoj smo seriji od četiri vezane utakmice. Pobijedili smo Mladost (1:0), Radnik (1:2), Olimpik (1:0), te smo danas remizirali sa Sarajevom (0:0).

Naredni premijerligaški meč igramo na Tušnju protiv Širokog Brijega. Još jednog snažnog protivnika za nadigravanje. Crveno – crni su spremni za novi izazov.

FK SARAJEVO – FK SLOBODA 0:0 (0:0)

Stadion „Asim Ferhatović Hase“. Sudija:  Ermin Sivac (Zenica). Pomoćnici: Boris Dujmović (Mostar) i Jure Musa (Čitluk). Četvrti sudija: Miloš Gigović (Gradiška).Delegat:  Željko Grbić (Banja Luka). Žuti kartoni: Mustedanagić, Dupovac, Hebibović (Sarajevo), Golubović, A. Beganović, Kurtalić (Sloboda).

FK SARAJEVO: Kovačević, Hodžić, Pidro, Mustedanagić (od 59. Handžić), Mešanović (od 73. Hebibović), Velkoski, Miličević, Đokanović (od 73. Sušić), Dupovac (od 84. Milanović), Fanimo, Adukor (od 46. Pejović). Šef stručnog štaba: Vinko Marinović.

FK SLOBODA: Golubović, Jusić, Ilić, A.Beganović, Osmić (od 46. Husejinović), Balić, Kurtalić, Predragović (od 62. Leko), Maksimović, Mujagić (od 80. Mišković), Dž.Beganović (od 86. Devedžić). Šef stručnog štaba: Mladen Žižović.

30. kolo: FK Sarajevo - FK Sloboda 0:0 (0:0)

• Image: 1 / 14