Remi na Barama: Pioniri u finišu ostali bez tri boda

Objavljeno: 15:07, 27 Februar 2021
Nakon preokreta pioniri su bili na korak do pobjede, ali domaćini su došli do boda

U sudijskoj nadoknadi Tuzla City je postigla gol za konačnu podjelu bodova (2:2).

Na otvaranju proljetne polusezone Omladinske Premijer lige BiH, naši pioniri gostovali su na stadionu Bare u Siminom Hanu. Protivnik u 20. kolu je bila ekipa Tuzle City, a Crveno – crni su u finišu meča ispustili osvajanje sva tri boda. Gradski derbi je okončan remijem 2:2 (1:1).

Naš tim nije pošteno ni krenuo sa centra, a dekoncentraciju u našoj zadnjoj liniji koristi Emrah Suljić i već u 1. minuti dovodi domaćine u vodstvo 1:0. Nakon ovog gola uslijedila je potpuna dominacija našeg tima. Na sve načine su izabranici trenera Šefika Imamovića pokušavali doći do poravnanja, a to im polazi za nogom u finišu prvog dijela. Rezervista Harun Dudić sjajnim udarcem pod prečku matira golmana Tuzle za 1:1. Igrala se 32. minuta, a naš strijelac je u igru ušao samo minutu ranije.

Nakon predaha Crveno – crni nastavljaju atakovati ka golu domaćina. koji se uglavnom branio. Ofanziva je urodila plodom u 67. minuti, a ponovo je u glavnoj ulozi Harun Dudić. Sjajno je iskoristio grešku odbrane Tuzle i neometan postigao gol za preokret 1:2.

Fudbal je često nepravedan, a to se pokazalo i u ovom susretu. Naši pioniri su planirali mirno privesti utakmicu kraju, no pad koncentracije u finišu ih je na kraju koštao gubitka sva tri boda. Domaćini su bukvalno u drugoj ozbiljnijoj prilici ponovo pogodili našu mrežu. Strijelac je bio Ibrahim Muratović u drugoj minuti sudijske nadoknade za konačnih 2:2.

FK TUZLA CITY – FK SLOBODA 2:2 (1:1)

Stadion Bare u Siminom Hanu. Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina). Pomoćnici: Dražen Marić (Bijeljina) i Damir Lazić (Brčko). Delegat: Eldin Hodžić (Tuzla). Žuti kartoni: Ibrišimović (Tuzla City), Okanović, Dudić (Sloboda). Strijelci: 0:1 – Emrah Suljić (1'), 1:1 – Harun Dudić (32'), 1:2 – Harun Dudić (67'), 2:2 – Ibrahim Muratović (70'+2')

FK TUZLA CITY: Rahmanović, Zukić, Delić, Suljić (od 31. Omerbegović), Đukanović (od 70. Muratović), Dedić (od 43. Ćivić), Mešić (od 60. Sarajlić), Smajić (od 43. Hamzabegović), Ikanović, Ibrišimović. Trener: Emir Brzović.

FK SLOBODA:  Smajić, Azabagić, Hrstić, Okanović, Kovač (od 66. Husejnefendić), Bošnjaković, Mujić (od 66. Avdić), Čonjić, Hasanović, Bešić (od 31. Dudić), Milošević (od 43. Švraka). Trener: Šefik Imamović.

U-15: FK Tuzla City - FK Sloboda 2:2 (1:1)

• Image: 1 / 21