Raspoloženi pioniri: Na gostovanju u Krupi slavili pobjedu 0:6

Objavljeno: 13:38, 29 Novembar 2020
article image
Visoka pobjeda U-15 selekcije u Krupi na Vrbasu

Izvrsno izdanje naše U-15 selekcije u 18. kolu Omladinske Premijer lige BiH.

Fenomenalnu utakmicu odigrali su danas naši pioniri na gostovanju u Krupi na Vrbasu. Domaća ekipa nije imala nikakvih šansi protiv raspoloženih Crveno – crnih koji su sa visokih 0:6 (0:2) upisali siguran trijumf.

Bila je ovo 11 pobjeda U-15 selekcije u Omladinskoj Premijer ligi BiH. Mrežu Krupe u 25. minuti prvi je načeo Adis Kovač, a do odlaska na predah Ajdin Mujić u 30. minuti povisuje naše vodstvo na 0:2.

Nakon odmora izabranici trenera Samir Kuduzovića nastavili su tresti mrežu domaćina. U dvije minute (50' i 51'), Kovač i Mujić postižu dva gola za 0:4, a nakon njih u listu strijelaca upisao se i Harun Dudić. Igrala se 63. minuta kada je pogodio za visokih 0:5. Konačnih 0:6 postavlja Tarik Hasanović u 70. minuti susreta.

Nakon ovog trijumfa u 18. kolu, naši pioniri sada na kontu imaju 38 bodova.

FK KRUPA – FK SLOBODA 0:6 (0:2)

Stadion "Krupa". Sudija: Vanja Ajder (Banja Luka). Pomoćnici: Mario Jelić (Banja Luka) i Dejan Stjepanović (Banja Luka). Delegat: Mile Mandić (Korazska Dubica). Žuti kartoni: Džajić (Krupa). Strijelci: 0:1 – Kovač (25'), 0:2 – Mujić (30'), 0:3 – Kovač (50'), 0:4 - Mujić (51'), 0:5 – Dudić (63'), 0:6 – Hasanović (70').

FK KRUPA: Đuraš (od 63. Stanojčić), Mrđa, Ratković, Gajić, Ducan (od 63. Tomić), Kovljenić, Marčetić, Džajić (od 36. Vuković), Ganić (od 51. Balaban), Stupar, Kos (od 51. Šurlan). Trener: Nikola Vidović.

FK SLOBODA: Tufekčić (od 50. Tubić), Švraka, Hrštić, Bošnjaković, Kovač (od 64. Husejnefendić), Čonjić, Beganović (od 54. Nasić), Hasanović, Okanović (od 36. Dudić), Azabagić, Mujić (od 59. Muratović). Trener: Samir Kuduzović.