Pripreme za Premijer ligu: Juniori bolji od Dizdaruše

Objavljeno: 15:46, 21 Februar 2021
Dominaciju su juniori krunisali sa tri gola

Izabranici trenera Amira Spahića na pomoćnom stadionu Tušanj savladali su federalnog drugoligaša.

Naša juniorska selekcija intenzivno se priprema za proljetnu premijerligašku sezonu, a danas su odigrali još jedan test meč. Protivnik na pomoćnom stadionu Tušanj bila je ekipa federalnog drugoligaša Dizdaruše, koju su Crveno - crni savladali sa ubjedljivih 3:0 (1:0).

Bio je ovo odličan meč u kojem je protivnik imao podređenu ulogu naspram naših rastrčanih i agresivnih juniora. Izabranici trenera Amira Spahića od početka susreta nametnuli su svoj ritam igre, a u vodstvo su došli nakon pola sata utakmice.

Nesporazum odbrane i golmana Dizdaruše koristi Admir Bristrić kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu protivnika za 1:0.

Nakon predaha Crveno - crni nastavljaju u visokom ritmu atakovati ka golu Dizdaruše, a drugi pogodak vidjeli smo u 60. minuti. Bio je to izvrstan udarac iskosa sa 35 metara koji je na spavanju uhvatio golmana gostiju. Strijelac ovog sjajnog gola bio je Harun Berberović - Malkočević.

Konačnih 3:0 u 82. minuti postavlja rezervista Ahmed Halilagić nakon sjajnog prodora Bristrića po lijevoj strani. Naši juniori još jednom su pokazali sav svoj potencijal, te najavili proljetni pohod na titulu prvaka BiH.

FK Sloboda U-19 - Dizdaruša 3:0 (1:0)

• Image: 1 / 20