Prekinuta serija: Crveno - crni slavili u Krupi

Objavljeno: 17:11, 25 April 2021
article image
Edvin Kovačević je prvi načeo mrežu domaćina

Nakon tri meča bez pobjede, U-19 tim upisao je trijumf u Omladinskoj Premijer ligi BiH.

Seriju od tri utakmice bez pobjede naši juniori su prekinuli danas na gostovanju u Krupi na Vrbasu. U 21. kolu Omladinske Premijer lige BiH Crveno – crni su porazili domaću Krupu rezultatom 1:3 (0:2).

Ekipa trenera Amira Spahića došla je u vodstvo u 14. minuti kada je Edvin Kovačević zatresao mrežu Krupljana. Do odlaska na odmor naš tim preko Admira Bristrića povisuje vodstvo na 0:2. Igrala se 41. minuta kada je naš napadač savladao golmana Krupe.

U nastavku susreta Crveno – crni su već u 53. minuti mogli postići i treći gol, no Eldar Mehmedović nije iskoristio penal. To kao da je dalo krila domaćinima koji u 65. minuti golom Kristijana Penića smanjuju vodstvo našeg tima na 1:2. Ipak, da se eventualno ne uđe u neizvjesnu završnicu pobrinuo se Tarik Kapetanović. Igrala se 68. minuta kada je naš veznjak postigao pogodak za konačnih 1:3 i vrijednu pobjedu Crveno – crnih.

Nakon 21 odigranog kola naša U-19 selekcija ostaje na drugoj poziciji tabele sa 46 osvojenih bodova. U narednom 22. kolu na pomoćnom stadionu Tušanj Crveno – crni dočekuju ekipu Radnika.

FK KRUPA – FK SLOBODA 1:3 (0:2)

Stadion u Krupi na Vrbasu. Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka). Pomoćnici: Siniša Ivančević (Banjaluka) i Tomislav Gračanin (Banjaluka). Delegat: Franjo Grganović (Novi Travnik). Žuti kartoni: Strika (Krupa), Omerović, Kovačević, Bristrić, Vrabac (Sloboda). Strijelci: 0:1 – Edvin Kovačević (14'), 0:2 – Admir Bristrić (41'), 1:2 - Kristijan Penić (65'), 1:3 – Tarik Kapetanović (68').

FK KRUPA: Matijaš, Gojić (od 54. Strika), Đogić, Babić, Đ. Nišić, Hadžić (od 54. Stojičić), Ćetojević (od 74. Peulja), Stupar (od 76. Račić), Živković, L. Nišić (od 87. Grbić), Penić. Trener: Miroslav Balaban.

FK SLOBODA: Mehić, Berberović – Malkočević, Avdić, Omerović (od 59. Fazlić), Mehmedović (od 75. Hubanić), Kovačević, Saletović, Kapetanović (od 72. Merdanović), H.Beganović, Dedić (od 46. Vrabac), Bristrić (od 87. Halilagić). Trener: Amir Spahić.