Poraz u Sarajevu: Juniori vodili, domaćin slavio nakon preokreta

Objavljeno: 16:50, 10 April 2021
article image
Juniori nisu supjeli osvojiti bod(ove) na gostovanju u bh. prijestolnici

Crveno - crni su do 61. minute imali prednost 0:1, ali na kraju tri boda osvaja ekipa Sarajeva.

U 19. kolu Omladinske Premijer lige BiH za juniore, naša U-19 selekcija nije uspjela osvojiti bod(ove) na gostovanju u Sarajevu. U Kampu Butmir pobjedu je slavila domaća ekipa rezultatom 3:1 (0:1).

Crveno – crni su od 6. minute imali vodstvo 0:1 kada je Harun Berberović – Malkočević pogodio mrežu Sarajeva, ali u drugom poluvremenu domaći tim pravi preokret.

Sarajevo je poravnalo na 1:1 u 61. minuti golom Amera Tabaka, a samo četiri minute kasnije domaćini su vodili 2:1. Strijelac pogotka bio je naš nekadašnji omladinac Muhamed Buljubašić.

Konačnih 3:1 za Sarajevo postavlja Muharem Trako u 72. minuti utakmice.

FK SARAJEVO – FK SLOBODA 3:1 (0:1)

Kamp Butmir. Sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Pomoćnici: Amir Kadić (Sarajevo Ilidža), Emir Zahiragić (Sarajevo). Delegat: Berin Pilav (Sarajevo). Žuti kartoni: Hamzić (Sarajevo), Kapetanović (Sloboda). Strijelci: 0:1 – Harun Berberović – Malkočević (6'), 1:1 – Amer Tabak (61'), 2:1 – Muhamed Buljubašić (65'), 3:1 – Muharem Trako (72').

FK SARAJEVO: Osmanović, Ćosić, Hamzić, Trako, Sejmenović (od 61. Viteškić), Ramić, Mešić(od 86. Džinović), Ališah, Tabak, Buljubašić (od 90. Džafić), Mulalić. Trener: Dženan Uščuplić.

FK SLOBODA: Mehić, Berberović, Malkočević, Bristrić (od 69. Halilagić), Avdić, Avdihodžić (od 60. Merdanović), Mehmedović (od 81. Mujkić), Kovačević, Saletović, Vrabac (od 73. Hubanić), Kapetanović, H.Beganović. Trener: Edin Ribić.