Poraz kadeta, remi pionira

Objavljeno: 22:35, 04 Mart 2023
article image

Odigrane su utakmice 21. kola omladinske U-15 i U-17 Premijer lige BiH. Na pomoćnom terenu stadiona Tušanj naši pioniri remizirali su sa vršnjacima iz Željezničara 1:1, dok su kadeti izgubili 4:2.

Subota je bila rezervisana i za utakmice naših pionira i kadeta. Najprije je na teren istrčala naša pionirska selekcija. U jednoj do kraja neizvjesnoj utakmici remizirali su sa sarajevskim Željezničarom 1:1. Gosti su u vodstvo došli u 22. minuti utakmice, Žigića je savladao Jahić. Izabranici Amira Spahića tokom čitavog susreta su napadali i pokušali doći do izjednačenja što im se isplatilo u 68. minuti susreta. Karić je bio precizan i donio bod našem timu.

Od prve minute za naš tim su nastupili Žigić, Behlilović, Đapo, Salihović, Akeljić, Smajić, Sarunović, Havkić, Zukić, Karić i Huskić. Priliku za igru u nastavku su dobili Agić, Spahić, Avdić, Kenović i Kapetanović.

Kadeti su doživjeli poraz na domaćem terenu od Željezničara 4:2. Susret su odlično otvorili i već u 16. minuti preko Mujića došli u vodstvo, međutim Željezničar do kraja prvog poluvremena preokreće rezultat. Najprije je  37. minuti Šabić gostima donio izjednačenje, a u 45. minuti potpuni preokret donosi Arbinja.

Crveno-crni su sredinom drugih 45 minuta došli do izjednačenja preko Beganovića. Kada su svi na pomoćnom terenu stadiona Tušanj očekivali novi preokret, ovaj put u režiji domaćih igrača, gosti ponovo dolaze u vodstvo. Najprije je Šabić svojim drugim pogotkom na utakmici donio Željezničaru prednost od 3:2,  a autogolom Hrštića u 78. minuti susreta postavljen je konačan rezultat utakmice Sloboda - Željezničar 2:4.

Sloboda je utakmicu počela u sastavu Zolotić, Tunjić, Hrštić, Beganović, Čonjić, Dudić, Mujić, Redžić, Bešić, Okić i Omerčević. Još su nastupili Sinanović, Spahić, Mujkić i Gerović.