Poraz kadeta: Poveli u šestoj minuti, Plemići preokrenuli

Objavljeno: 16:02, 14 Novembar 2020
Poraženi kadeti ostaju cetvrti na premijerligaškoj tabeli

Iako su poraženi, naša U-17 selekcija ostala je na četvrtoj poziciji tabele.

Kadetska selekcija našeg kluba nije uspjela ostvariti povoljan rezultat na gostovanju u Hercegovini. U derbiju 16. kola uspješniji od njih bili su fudbaleri Zrinjskog koji su slavili pobjedu 3:1 (2:1).

Dobro otvaranje meča za Crveno - crne

Crveno – crni su sjajno otvorili ovaj meč. Već u šestoj minuti Amar Pekarić trese mrežu Plemića za veliko slavlje izabranika trenera Adnana Jahića.

Vec u šestoj minuti naš tim je vodio 0:1

Nažalost po naš tim, u nastavku utakmice domaćini potpuno preokreću rezultat. Prvo je Antonio Prskalo u 22. minuti sa bijele tačke donio poravnanje Zrinjskom, a već u 30. minuti Mostarci vode 2:1. Strijelac je bio David Čamber.

Bodovi ostaju u Hercegovini

Konačnih 3:1 za Zrinjski svojim drugim golom postavlja Antonio Prskalo u 83. minuti susreta.

U prvom poluvremenu viđena su tri gola

Nakon ovog 16. kola naša U-17 selekcija ostala je na četvrtoj poziciji tabele. Crveno – crni imaju 32 boda, no timovi iz vrha tabele pobjegli su im na veće bodovno rastojanje. Prvoplasirani Željezničar i drugoplasirani Borac sada imaju po 38 bodova, a Zrinjski na trećem mjestu 36.

Mostarci slave pobjedu na domaćem terenu

Petoplasirano Sarajevo sada ima 28 bodova.

HŠK ZRINJSKI – FK SLOBODA 3:1 (2:1)

Pomoćni stadion HŠK Zrinjski. Sudija: Harun Pirić (Stolac). Pomoćnici: Faris Muraspahić (Mostar) i Nedim Kozić (Mostar). Delegat: Lazar Martinović (Čapljina).  Žuti kartoni: Marić (Zrinjski), Aličić, Hadzić, Šerbečić (Sloboda). Strijelci: 0:1 – Pekarić (6'), 1:1 – Prskalo (22' – penal), 2:1 – Čamber (30'), 3:1 – Prskalo (83').

HŠK ZRINJSKI: Pušić, Raguž, Krešić, Cvitković, Pandža, Ćubela (od 73. Cipetić), Marić (od 90. Medan), Prskalo, Šakota (od 89. Milićević), Ivić (od 62. Fetahović), Čamber (od 78. Čule). Trener: Dalibor Cvitanović.

FK SLOBODA: Omeragić, Mujkić, Redžić, Aličić, Hasanović, Hadzić (od 60. Bratovčić), Šerbečić (od 84. Babović), Tabaković (od 84. Jašarević), Vilakić (od 71. Biserović), Mahmud, Pekarić. Trener: Adnan Jahić.