Poraz juniora u Hadžićima

Objavljeno: 16:41, 01 Oktobar 2022

U 9. kolu U-19 Premijer omladinske lige BiH, juniori Slobode poraženi su na gostovanju u Hadžićima od Radnika sa 2:1.

Izabranici Gradimira Crnogorca u Hadžiće su doputovali u odličnoj atmosferi nakon što su se sredinom sedmice, pobjedom nad zeničkim Čelikom plasirali u četvrtfinale Kupa BiH. Očekivali su i danas nastavak serije dobrih rezultata u domaćem prvenstvu, međutim to se nije desilo. Radnik je u vodstvo došao već u 21. minuti susreta preko Adina Brkića. U 47. minuti Hamza Martinović udvostručio je prednost. Tri minute kasnije Aldin Mešić smanjio je zaostatak našeg tima i činilo se tada da će izabranici Gradimira Crnogorca uspjeti ostati neporaženi. Do kraja 90 minuta stvarali su šanse, imali nekoliko izglednih prilika da izjednače, no bili su neprecizni i u Tuzlu se vraćaju bez bodova. Crveno-crni su uprkos porazu ostali među tri najbolje plasirane ekipe u domaćem prvenstvu, a u narednom kolu gostuju Tuzla Cityju.

Od prve minute nastupili su Brkić, Dakić, Duraković, Pekarić, Hasanović, Mešić A., Aličić, Šerbečić, Babović, Jašarević, Mešić E. Priliku za igru su dobili i Bratovčić, Kovačević i Hrvić.