Pobjedom nad HŠK Zrinjski, Crveno -crni prošli u 1/4 finala Kupa BiH

Objavljeno: 16:01, 27 Oktobar 2021
article image

Danas se na stadionu Tušanj igrala utakmica za prolazak u 1/4 finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Crveno - crni su snage odmjerili sa HŠK Zrinjski koji je u prvom poluvremenu, pogotkom Bilbije, došao do vodstva. Međutim, naš tim je kroz cijelu utakmicu pokazao timski duh i veliku želju za pobjedom što je dovelo i do rezultata. Na samom kraju utakmice, u 89. minuti Mirsad Ramić postigao je pogodak za izjednačenje nakon čega smo, preko penala, došli do pobjede. Muharem Ćivić, Amar Beganović i Saša Maksimović dali su golove iz penala za naš tim, a naš Semir Bukvić odbranio je čak tri pokušaja Zrinjskog. 

''Bila je ovo teška utakmica protiv izvrsnog protivnika. Mislim da smo, kao ekipa, dobro igrali. Imali smo i mi, a i oni svoje šanse u regularnom vremenu, no penali su ipak presudili. A penali su, da tako kažemo, lutrija. Mi smo danas bili spretniji i sretniji i zasluženo prošli dalje. Cijela ekipa je zaslužna za pobjedu, a to je nagrada za naš svakodnevni rad i maksimalnu posvećenost na treninzima'', kazao je naš golman Semir Bukvić nakon susreta. 

Na utakmicu se osvrnuo i pomoćni trener našeg kluba, Adnan Jahić. Kaže da u timu vlada radost nakon ove pobjede koja je veliki vjetar u leđa. 

''Mislim da smo bili dobri kroz cijelu utakmicu. Utakmica je završena neriješeno, a u penalima smo došli do pobjede. Ovo će biti podstrek našoj ekipi za dalji rad kako bismo još više napredovali. Zrinjski je izuzetno jaka ekipa i samim tim smo imali veći motiv za pobjedu'', dodao je. 

Naše prvotimce za vikend očekuje gostujuća utakmica protiv Širokog Brijega koju igraju u okviru m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • Leda
 • Bingo
 • Dita
 • NLB Banka
 • Sparkasse
 • Junuzovic
 • Sarajevo Osiguranje
 • Admiral
 • Tim Gradnja
 • Sonra-Telefunken
 • Klaus Lehmann
 • Marcaffe
 • Baupartner
 • Tep Light
 • Sector Security
 • Limpio
 • AquaMont
 • Hrastik
 • Senex
 • HH Inc
 • Top Dom
 • Medz
 • DMF
 • Komunalac
 • Ingram
 • Tuzla Farm
 • Una Storia
 • GPP