Pobjede kadeta i juniora, poraz pionira

Objavljeno: 09:51, 08 August 2022

Prethodnog vikenda odigrane su i utakmice Omladinske Premijer lige BiH. Na pomoćnom terenu stadiona Tušanj nastupili su pioniri, kadeti i juniori FK Sloboda.

Prvi su na teren u subotu od 16 :30 h istrčali pioniri koji su poraženi od Tuzla Cityja sa 3:0. Dvostruki strijelac za goste bio je Amar Osmanović u 30. i 47. minuti, a u listu strijelaca upisao se i Teufik Hodžić. Crveno-crnima je ovo bio treći poraz u sezoni i trenutno se nalaze na 10. mjestu prvenstvene tabele sa 3 osvojena boda. Za Slobodu su nastupili: Deni Mitrović, Ensar Karić, Denis Smajić, Mahir Fejzić, Dželil Mehinbašić, Daris Salihović, Faris Behlilović, Tarik Dedić, Ademir Dedić, Amar Mušanović i Amar Zukić. Priliku za igru sa klupe su dobili Alen Ćosić, Dino Mujanović, Omar Džuzdanović, Azur Avdić i Sadžid Muratbegović.

Za razliku od pionira, kadeti su u veoma neizvjesnom i uzbudljivom meču savladali gradskog rivala sa 3:2. Naš tim u vodstvo je doveo Harun Dudić u 11. minuti susreta. Uprkos dobroj igri naši momci su do kraja prvog poluvremena primili dva pogotka. Vedad Garčević je najprije izjednačio u 34. minuti, da bi Alija Jahić doveo goste u vodstvo tri minute pred odlazak na odmor. U nastavku Sloboda ubacuje u brzinu više.  U 48. minuti Dudić svojim drugim pogotkom vraća naš tim u igru, da bi autogolom Zukića crveno-crni poveli sa 3:2, što će se ispostaviti kao konačan rezultat utakmice. Slobodini kadeti nakon 4 odigrane utakmice zauzimaju treće mjesto na tabeli sa omjerom od tri pobjede i jednim porazom.

U crveno-crnom dresu od prve minutre nastupili su Muhamed Smajić, Kenan Hrštić, Jovan Milošević, Ajdin Beganović, Harun Dudić, Amar Omerčević, Ajdin Mujić, Hazim Okić, Vedad Abidović, Stefan Čonjić, Enis Sinanović. Priliku za igru dobili su i Adi Bešić, Hamza Redžić, Nedim Spahić i Alen Mušić.

Utakmice Slobodinih omladinaca zatvorili su juniori koji su pobijedili Široki Brijeg sa 2:0. Sloboda je preko Maida Aličića došla u vodstvo u 31. minuti susreta. Tokom čitavog meča naši momci su bili konkretnija ekipa na terenu a to su potvrdili 15 minuta prije kraja kada kapiten Haris Hasanović postiže pogodak i psotavlja konačan rezultat na utakmici. Crveno-crnima je ovo bila prva pobjeda u novoj sezoni, a  u narednom kolu gostuju Zvijezdi 09.Sloboda je nastupila u sljedećem sastavu:  Faris Omeragić, Amar Pekarić, Haris Hsanović, Aldin Mešić, Danis Bratovčić, Faris Jašarević, Kenan Palić, Amir Duraković, Maid Aličić, Tarik Biserović i Ferid Serbečić. U nastavku još su nastupili Medin Hrvić, Anes Hadžić, Jakub Vilakić, Jusuf Fačić i Ensar Mešić.