Pobjeda u Nević Polju: Crveno - crne prvakinje PŽL FBiH - Sjever

Objavljeno: 16:22, 25 April 2021
Pobjeda u Nević Polju za kraj regularnog dijela sezone

Naše djevojke očekuje doigravanje za ulazak u Premijer ligu BiH.

Pobjedom u Nević Polju naša ženska ekipa okončala je regularni dio sezone na liderskoj poziciji Prve ženske lige FBiH – Sjever.

Crveno – crne su savladale Mladost rezultatom 0:2 (0:1), a mrežu domaćeg tima prva je zatresla Matea Topalović u 11. minuti susreta. Konačnih 0:2 postavlja kapitenka Merima Aljić golom u 74. minuti. Nakon ovog trijumfa Crveno – crne su regularni dio sezone okončale na prvoj poziciji sa 25 osvojenih bodova.

Naše fudbalerke ostvarile su osam pobjeda uz po jedan remi i poraz. Gol razlika naših djevojaka je impresivnih 46:5.

Tim koji sa klupe predvodi trener Armin Mujezinović sada se okreće doigravanju za ulazak u Premijer ligu BiH.

ŽNK MLADOST – FK SLOBODA 0:2 (0:1)

Stadion u Nević Polju. Sudija: Ajdin Baručija (Zenica). Pomoćnici: Zerin Bajrambašić (Zenica) i Mirza Fetić (Zenica). Delegat: Ekrem Ibreljić (Fojnica). Žuti kartoni: Ramić, Repak (Mladost), Topalović, Mujezinović (Sloboda). Strijelci: 0:1 – Matea Topalović (11'), 0:2 – Merima Aljić (74').

ŽNK MLADOST: Josipović, Ljubunčić, Amila Purišević, Amina Purišević, Abdaković, Ramić, Osmanović (od 74. Đido), Krišto, Gujić, Akeljić, Repak.

FK SLOBODA: Djedović, Milkunić, Matanović, Aljić, Topalović (od 61. Saburović), Bilalić, Mujezinović, Zolotić, Kasumović, Kuzmić (od 76. Priganica), Vejseli. Trener: Armin Mujezinović.