Pobjeda crveno-crnih u prvom pripremnom susretu

Objavljeno: 15:29, 25 Januar 2023

U prvoj prijateljskoj utakmici pred početak proljetnog dijela sezone, naši fudbaleri pobijedili su Bratstvo iz Gračanice 3:1.

Od prve minute naši momci krenuli su ofanzivno, a već u drugoj minuti mogli su doći u vodstvo preko Vošnjaka. Oduzeo je loptu protivničkom defanzivcu, izašao sam pred golmana gostiju, no šutirao je pored gola. U 13. minuti Šer ekipi iz Gračanice donosi prednost. Samo 8 minuta kasnije, crveno-crni dolaze do izjednačenja. Nakon uigrane akcije, Jasmin Osmić odlično je pronašao Vranješa koji rutinski trese mrežu gostujuće ekipe.

Sloboda je nastavila sa dominacijom. U 26. minuti Komazec je bio u izglednoj prilici, ali iskusni napadač nije pogodio iz izgledne situacije. Kapetanović je odlično prošao po strani i centrirao, a naš najbolji strijelac u prvom dijelu sezone bio je neprecizan. Samo minutu kasnije, Komazec se iskupio za promašenu priliku. Kapetanović je ponovo odradio svoj dio posla, a Komazec je ovog puta bio precizan i donosi preokret našem timu. Do kraja prvog poluvremena prijetio je naš tim u nekoliko navrata, rezultat se nije mijenjao.

Na samom startu drugog poluvremena šef stručnog štaba Adnan Jahić napravio je 11 izmjena. Priliku za igru svi igrači dobili su podjednako, a baš kao u prvih 45 minuta, crveno-crni su nastavili dominirati na terenu. Najprije je Maksimović bio neprecizan, a zatim je Varešanović prijetio u dva navrata, ali se nije uspio upisati u listu strijelaca.

Sloboda je odličnu igru u drugom poluvremenu krunisala u 82. minuti susreta. Nakon gužve pred šesnaestercom Bratstva, najbolje se snalazi Devedžić koji postavlja konačan rezultat utakmice. Sloboda već u subotu igra drugu prijateljsku utakmicu pred odlazak u Medulin na završni dio priprema, a protivnik je ekipa Loznice.

Od prve minute nastupili su Bukvić, Šubert, Jusić, Kapetanović, Osmić J., Vošnjak, Osmić M., Vranješ, Mehmedović, Husejinović i Komazec. U drugom poluvremenu nastupili su Erić, Devedžić, Osmanković, Saletović, Ćivić, Kurtalić, Varešanović, Delić, Maksimović, Pervan i Alić.