Pioniri savladali Borac: Tri gola Haruna Dudića

Objavljeno: 17:57, 12 Maj 2021
article image
Harun Dudić je tri puta tresao mrežu Banjalučana

Crveno - crni su za četiri minuta igre postigli tri gola i riješili pitanje pobjednika.

Na krilima sjajne pobjede na Grbavici u prošlom kolu, naši pioniri nastavili su trijumfalni niz. Danas su na pomoćnom terenu Gradskog stadiona Tušanj dočekali Borac i savladali ga ubjedljivim rezultatom 4:0 (0:0).

U ovom susretu  zaostalog 7. kola Elitne lige BiH, Šefik Imamović je meč otvorio sa kombinovanom postavom. Šansu su dobili fudbaleri sa manjom minutažom, a nakon prvog poluvremena i egala 0:0, trener Crveno – crnih napravio je petostruku izmjenu.

Sljedeće što smo gledali bila je furiozna golgeterska serija Crveno – crnih. Za četiri minute naš tim je postigao tri gola i riješio pitanje pobjednika.

Mrežu gostiju topovskim udarcem načeo je Ajdin Mujić u 49. minuti, a nakon njega dvostruki strijelac bio je odlični Harun Dudić. U 51. i 52. minuti naš napadač postiže dva efektna pogotka za nedostižnih 3:0.

Do kraja meča Harun Dudić je stigao i do hattricka golom iz 64. minute za ubjedljivu pobjedu Crveno – crnih 4:0 (0:0). U narednom 9. kolu naša U-15 selekcija ponovo igra domaći meč. Na Tušnju će ugostiti Zrinjski.

FK SLOBODA – FK BORAC 4:0 (0:0)

Pomoćni teren Gradskog stadiona Tušanj. Sudija: Darko Vukojević (Doboj). Pomoćnici: Dragan Todić (Doboj) i Davor Maksimović (Doboj). Delegat: Eldin Hodžić (Tuzla). Žuti kartoni: Beganović (Sloboda). Strijelci: 1:0 – Ajdin Mujić (49'), 2:0 – Harun Dudić (51'), 3:0 – Harun Dudić (52'), 4:0 – Harun Dudić (64').

FK SLOBODA: Tufekčić, Husejnefendić, Azabagić, Beganović, Švraka (od 36. Burnjaković), Salčinović (od 36. Mujić), Avdić (od 36. Ćorić), Hrštić, Okić (od 36. Čonjić), Dudić, Nikić (od 36. Milošević). Trener: Šefik Imamović.

FK BORAC: Kuzmić, Sokolić (od 53. Đudurović), Stupar, Tatić, Despot, Strika, Mićić, Kovačević (od 36. Ćorić), Marčetić (od 62. Ivanović), Đajić (od 36. Stojičić), Botić. Trener: Milan Ozren.

Elitna liga BiH (U-15): FK Sloboda - FK Borac 4:0 (0:0)

• Image: 1 / 20