Pioniri i kadeti slavili protiv Igmana

Objavljeno: 16:51, 18 Mart 2023
SONY DSC

Na pomoćnom terenu stadiona Tušanj naši pioniri i kadeti pobijedili su Igman iz Konjica u okviru razvojne U-15 i U-17 lige BiH.

Kadeti su protiv vršnjaka iz Konjica bili ubjedljivi sa 3:0. Tokom čitavog susreta bili su konkretnija ekipa na terenu, stvarali šanse i na kraju zasluženo slavili. U nekoliko navrata prijetili su i gosti, no nisu ozbiljnije ugrozili gol našeg tima. Gerović je crveno-crne doveo u vodstvo već u 19. minuti susreta. Iskoristio je grešku gostujuće odbrane, stigao do lopte prije golmana Igmana i glavom loptu poslao u protivničku mrežu.

SONY DSC

Mogao je naš tim nedugo zatim udvostručiti prednost preko Dudića, no njegov udarac glavom nakon kornera zaustavlja gostujući golman. Do kraja prvog poluvremena vrijedi spomenuti šut Mujića sa vrha šesnaesterca, kao i pokušaj Gerovića, ali obojica su bili neprecizni.

SONY DSC

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo više uzbuđenja. Najprije je Mujić u 55. minuti udvostručio prednost našeg tima. Nakon solo prodora odlično je šutirao i matirao Mujaka koji je bio bespomoćan u ovoj situaciji. Na drugoj strani gosti su preko Kozića mogli smanjiti rezultatski zaostatak, no napadač gostiju šutira visoko preko gola.

SONY DSC

U 70. minuti postavljen je konačan rezultat utakmice, a u listu strijelaca upisao se Mujkić. Crveno-crni su tako nastavili sa dobrim igrama i pred domaćom publikom osvojili nova tri boda. Priliku za igru od prve minute dobili su Zolotić, Tunjić, Hrštić, Milošević, Bešić, Čonjić, Dudić, Mujić, Redžić, Spahić i Gerović. Još su nastupili Čizmić, Ramić, Abidović, Okić i Mujkić.

SONY DSC

Pobjedu je danas ostvarila i naša pionirksa selekcija. Pobijedili su vršnjake iz Konjica 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Spahić u 45. minuti susreta. Sloboda je utakmicu počela u sastavu: Žigić, Salihović, Džafić, Vrabac, Mehmedović, Smajić, Behlilović, Muratbegović, Mušanović, Spahić i Huskić. Priliku za igru su dobili i Mehinbašić, Akeljić, Muratović, Hrnčić i Karić.