Pioniri i kadeti FK Sloboda upisali poraze

Objavljeno: 10:04, 11 Septembar 2022

Svoje utakmice 10. kola Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine odigrali su i kadeti i pioniri Fudbalskog kluba „Sloboda”.

Kadeti su od ekipe Željezničara poraženi minimalnim rezultatom od 1-0. Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, bilo je prilika na obje strane, no obje mreže su ostale netaknute. U 64. minutu drugog poluvremena, Željezničar dolazi do vodstva preko Haruna Sadžaka. Crveno-crni su imali prilika za izjednačenje, međutim rezultat ostaje nepromijenjen. Nakon ove utakmice, naši kadeti zauzimaju četvrto mjesto sa 19 osvojenih bodova.

Kadeti su utakmicu započeli u sljedećem sastavu: Smajić Muhamed, Suljić Emrah, Hrštić Kenan, Milošević Jovan, Beganović Ajdin, Bešić Adi, Dudić Harun, Abidović Vedad, Čonjić Stefan, Omerčević Amar, Gerović Emel.

Priliku s klupe su dobili Okić Hazim, Tunjić Kristijan, Mušić Alen, Sinanović Enis, Redžić Hamza.

Pioniri su također jučer upisali poraz. Crveno-crni su savladani rezultatom 4-1 od svojih vršnjaka iz FK Željezničar. Pred kraj prvog poluvremena, u 43. minutu Bakir Omerbašić donosi prednost Željezničaru, a samo dva minuta kasnije Džan Jahić udvostručava tu prednost. Ekipa iz Sarajeva na poluvrijeme odlazi s dva gola prednosti nad Tuzlacima. U drugom poluvremenu, Luka Gavrilović postiže još dva pogotka i to u 52. i 54. minutu. Mahir Fejzić uspijeva obradovati Crveno-crne jednim pogotkom u 60. minutu.

Naši pioniri su na teren izašli u sastavu Žigić Nurija, Karić Enis, Behlilović Faris, Fejzić Mahir, Vrabac Kenan, Smajić Adin, Mehinbašić Dželil, Salihović Daris, Mušanović Amar, Zukić Amar i Huskić Anes.

Priliku za igru su dobili i Đapo Emir, Mujanović Dino, Džuzdanović Omar, Akeljić Arslan, Delić Ademir.