Pioniri i kadeti FK Sloboda savladali Leotar

Objavljeno: 14:24, 07 Maj 2022
article image

U okviru osmog kola Razvojne lige Bosne i Hercegovine, Fudbalski klub „Sloboda” odigrao je utakmice protiv Fudbalskog kluba „Leotar”.

Prva utakmica Razvojne lige BiH U-15 završena je pobjedom FK Sloboda. Jedini pogodak na utakmici postigao je Mušanović Amar u trećem minutu i tako odveo svoju ekipu do pobjede.

Na utakmici su dosuđena i dva žuta kartona za Crveno- crne i to za Bešić Adija u 45. minutu i Sabitović Emila u 66. minutu.

U početnoj postavi FK Sloboda našli su se: Imamović Azur, Mušanović Amar, Sabitović Emil, Ramić Armin, Bešić Adi (C), Spahić Nedim, Fejzić Mahir, Abidović Vedad, Ogrić Harun, Redžić Hamza, Tunjić Kristijan.

Druga utakmica Razvojne lige BiH U-17 završena je rezultatom 6:2 u korist FK Sloboda.

Pogotoke na utakmici ostvarili su Vilakić Jakub u 49. i 53. minutu, Bratovčić Danis u 71. minutu, Dudić Harun u 72. minutu, Babović Maid u 77. minutu i Fačić Jusuf u 87. minutu.

Žuti karton dobio je strijelac dva gola, Vilakić Jakub u 79. minutu.

Startnih 11 u ekipi Slobode bili su: Omeragić Faris, Kuduzović Almedin, Bratovčić Danis (C), Hrštić Kenan, Hadžić Anes, Vilakić Jakub, Mešić Ensar, Mujić Ajdin, Babović Maid, Šerbečić Ferid i Okić Hazim.