OPL BiH (U-19): Crveno - crni preko Radnika stigli do nova tri boda

Objavljeno: 12:56, 03 Maj 2021
article image
Nakon prvih 45. minuta naši juniori su imali vodstvo 2:0

Hadžićani su se pokazali u dobrom svjetlu, ali nedovoljno da izbjegnu poraz na Tušnju.

Posljednju utakmicu 22. kola Omladinske Premijer lige BiH naši juniori danas su odigrali na pomoćnom stadionu Tušanj. Protivnici Crveno – crnih su bili fudbaleri hadžićkog Radnika koji su poraženi rezultatom 2:0 (2:0).

Pitanje pobjednika protiv posljednjeplasirane ekipe prvenstva naši juniori su riješili u prvom poluvremenu. Igrala se 21. minuta kada je jedan od fudbalera Radnika igrao rukom u svom šesnaestercu, a najstrožu kaznu u gol pretvara Adi Alić za vodstvo 1:0.

Ofanziva Crveno – crnih nastavljena je i nakon vodećeg pogotka, a pred sami odlazak na odmor (43') Armin Vrabac povisuje na 2:0. Bio je to sjajan udarac sa distance koji je uputio naš ofanzivac. Lopta je odsjela u donjem desnom uglu nemoćnog golmana Radnika.

Nakon predaha očekivalo se da će naš tim nastaviti sa efikasnom igrom, no mreža Hadžićana više se nije tresla. Gosti, iako su posljednji na tabeli, pokazali su se u dobrom svjetlu. Igrali su otvoreno i hrabro, te su u nekoliko navrata kreirali sjajne prilike pred našim golom. Srećom, naša odbrana na čelu sa golmanom Anesom Mehićem uspjela je sačuvati svoju mrežu. Dodajmo da su naši juniori od 76. minute igrali sa fudbalerom manje. Naim Omerović je zbog neopreznog i opasnog starta na protivničkog igrača zaradio direktan crveni karton.

Nakon ovog trijumfa Crveno – crni su ostali na drugoj poziciji tabele sa 49 osvojenih bodova. Prvoplasirana Zvijezda 09 na kontu ima 56 bodova. U narednom 23. kolu izabranici trenera Amira Spahića gosti su banjalučkog Borca.

FK SLOBODA – FK RADNIK 2:0 (2:0)

Pomoćni teren Gradskog stadiona Tušanj. Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina). Pomoćnici: Bojan Makarić (Bijeljina) i Slobodan Marković (Bijeljina). Delegat: Damir Šarić (Tuzla). Žuti kartoni: Hubanić (Sloboda), Zolota, Rizvo (Radnik). Crveni karton: Omerović (76' – oštar start). Strijelci: 1:0 – Adi Alić (21' – penal), 2:0 – Armin Vrabac (43').

FK SLOBODA: Mehić, Begović, Hubanić (od 61. Merdanović), Avdić, Mehmedović (od 69. Omerović), Alić (od 85. Halilagić), Saletović, Vrabac (od 75. Avdihodžić), Kapetanović, H.Beganović, Mujkić (od 58. Fazlić). Trener: Amir Spahić.

FK RADNIK: Mujezinović, Seković (od 65. Softić), Đerzić, Terzić, Zolota (od 46. Zec), Harbaš, Rizvo (od 46. Karamujić), Čomor, Hukić, Kaknjašević (od 85. Bosnić), Šupuk (od 69. Đuderija). Trener: Mensur Dogan.

OPL BiH (U-19): FK Sloboda - FK Radnik 2:0 (2:0)

• Image: 1 / 20