Odigrana prva test utakmica: Crveno - crni remizirali sa Sarajevom

Objavljeno: 20:26, 26 Juni 2021
Trenutak kada je Adi Alić pogodio za 1:1

Mladen Žižović šansu za igru dao je svim prvotimcima u meču koji je okončan 1:1.

Nakon 12 dana priprema i treninga, danas su Crveno - crni odigrali prvi prijateljski meč uoči sezone 2021/22.

Na Gradskom stadionu Tušanj gostovalo je Sarajevo koje uskoro očekuju susreti na ino sceni. Više nego odlična provjera za naš tim na startu uigravanja. Ovaj prijateljski derbi okončan je remijem 1:1 (1:1), a naš tim je u finišu meča propustio priliku da napravi preokret i dođe do trijumfa. Utakmica je odigrana u visokom ritmu i vidjelo se da su oba tima željna utakmica.

Mladen Žižović odlučio se za sljedećih 11: Bukvić, Devedžić, Jusić, Salihović, Kurtalić, Maksimović, Alić, Mehmedović, Balić, Ćivić, Hodžić.

Kapitensku traku ponio je Adnan Salihović. Naš "Doktor" kojem je ovo bila posljednja utakmica u crveno- crnom dresu. Nakon 162 nastupa popularni Sale odlučio je u 29. godini reći zbogom aktivnom igranju fudbala. U emotivnom oproštaju Salihović je izašao iz igre u 5. minuti susreta i oprostio se od prisutnih na Tušnju.

U nastavku utakmice igralo se otvoreno, a prva opasna situacija u nagovještaju bila je kombinacija Adija Alića i Dine Hodžića, no prejak pas okončao je ovaj napad našeg tima. Igrala se 19. minuta. Bio je to period dobre igre Crveno - crnih, ali samo dvije minute kasnije Sarajevo dolazi do vodstva.

Bila je ovo munjevita akcija gostiju. Jasmin Mešanović se dobro snalazi u našem šesnaestercu i upošljava Vicka Ševelja koje nije bilo teško da neometan plasira loptu iza leđa Semira Bukvića. Gosti su poveli u 21. minuti, a onda su uslijedile dvije dobre akcije Crveno - crnih. U 26. minuti Alić je u naletu "1 na 1" sa stoperom Sarajeva, no protivnik čita njegove namjere. Nakon pola sata igre i Josip Balić je na korak da uputi udarac ka golu Sarajeva, ali gosti su nekako presjekli pas koji je išao ka našem veznjaku.

Dobro na drugoj strani kombinuju i Mešanović i Matthias Fanimo, ali je Kenin Devedžić otklonio opasnost ispred našeg gola. U finišu prvog poluvremena Crveno - crni su kaznili promašaj Sarajeva. Igrala se 39. minuta kada je Fanimo šutirao iskosa sa desne strane i pogodio našu stativu, a dvije minute kasnije sviran je penal za naše momke.

Eldar Mehmedović je oduzeo loptu jednom od fudbalera Sarajeva, a stoper gostiju ga ruši u šesnaestercu i to je čisti jedanaesterac. Adi Alić šutirao je silovito u mrežu bordo tima, a njegov udarac bio je neobranjiv za Belmina Dizdarevića. Igrala se 41. minuta kada smo poravnali 1:1.

U drugom poluvremenu na tušanjski travnjak istrčala je nova jedanaestorka Crveno - crnih: Drakulić, Karišik, Avdić, Osmić, Saletović, Predragović, Dž. Beganović, Mujagić, Husejinović, Kapetanović i Ramić.

Tempo igre nije opao, a naši prvotimci u dva navrata promašuju sjajne prilike za preokret. Igrala se 65. minuta kada je Mirsad Ramić odlično uposlen, napadač je išao sam prema golu Sarajeva, no uz prejak for i stopera protivnika koji ga je sustigao, nije postigao mnogo. Tek udarac koji je osujetio golman Sarajeva.

U 71. minuti bordo tim je kreirao dobru akciju preko desne strane, no jedan od igrača Sarajeva glavom šutira preko našeg gola.

Samo četiri minute kasnije ponovo smo u situaciji da tresemo mrežu gostiju. Nakon velike greške odbrane Sarajeva, Tarik Saletović je "oči u oči" sa golmanom gostiju, ali šutira loptu u desnu stativu.

Bila je ovo najbolja šansa Crveno - crnih. Do kraja susreta Žižović je priliku za minutažu dao najmlađim, pa su tako u igru ušli: Hasukić, H.Beganović, Vrabac i Hasanović.

Na kraju, remi sa Sarajevom 1:1 dobar je start na uigravanju našeg tima. Prvi test uspješno je okončan.

Test meč: FK Sloboda - FK Sarajevo 1:1 (1:1)

• Image: 1 / 15