Nova imena na Tušnju: Balić i Leko potpisali za Crveno - crne

Objavljeno: 14:27, 25 Mart 2021
article image
Josip Balić i Nikola Leko su novi članovi FK Sloboda

Josip Balić igra na pozicijama zadnjeg i srednjeg veznog, a Nikola Leko je ofanzivni veznjak.

Pauzu u M-Tel Premijer ligi BiH iskoristili smo da u svoje redove dovedemo nove fudbalere.

Danas su zvanično novi članovi FK Sloboda postali Nikola Leko i Josip Balić.

Nikola Leko je rođen 30. septembra 1996. godine u Posušju i igra na poziciji ofanzivnog veznog igrača. U dosadašnjoj karijeri nastupao je za ekipe Koprivnice (Hrvatska), Čapljine i Aluminija (Slovenija). Upravo iz redova slovenačkog tima stigao je na Tušanj.

Nikola Leko

„Počastvovan sam što sam postao novi igrač FK Sloboda. Svi vrlo dobro znamo šta ovaj klub predstavlja u BiH, ali i šire. Svi su me odlično primili u Klubu od samog početka i jedva čekam da se priključim ekipi. Nadam se da ćemo zajedno što prije odvesti  klub u mirnije vode na tablici. Moram istaći da od sadašnjih prvotimaca poznajem Luku Kukića i Dženisa Beganovića, te još neke nogometaše iz juniorskih dana. Dobro poznajem i ligu tako da se nadam da ću se brzo uklopiti“, poručio je Leko nakon potpisa ugovora za Crveno – crne.

Sa našim klubom Leko je dogovorio saradnju do kraja sezone uz mogućnost produženja ugovora.

Drugi novajlija u redovima Crveno – crnih je Josip Balić. Rođen je 08. jula 1993. godine u Splitu i igra na poziciji defanzivnog i centralnog veznjaka. Balić na Tušanj dolazi iz redova vijetnamskog prvoligaša Thanh Hoa.

U rodnoj Hrvatskoj nastupao je za Split, Dugopolje i Solin, a igrao je i za ekipe Zavrč, Radomlje i Krško (Slovenija), Sabah (Azerbejdžan), Zlin (Češka) i Palanga (Litvanija).

Josip Balić

„Drago mi je da sam u FK Sloboda koji je jedan od najpoznatijih klubova u regionu. Mogu samo poručiti da ću dati sve od sebe da se nametnem stručnom stožeru i da zajedno u nastavku sezone ostvarimo što bolje rezultate. Znam da trenutno situacija na tablici nije baš najbolja, ali siguran sam da ćemo to popraviti i donijeti radost našim navijačima. Ovdje sam odlično prihvaćen i spreman da pomognem Klubu“, istakao je Balić koji je sa našim klubom takođe dogovorio saradnju do kraja ove sezone uz mogućnost produženja ugovora.

Iskreno se nadamo da će se dvojac novih fudbalera brzo uklopiti u ekipu Mladena Žižovića, te da će unaprijediti igru Crveno – crnih. Želimo im srdačnu dobrodošlicu u FK Sloboda. U našu crveno – crnu porodicu.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea
 • X One

 • Tim Gradnja
 • LEDA
 • Limpio
 • Sport Centar
 • AquaMont
 • Senex
 • HH Inc
 • Medz
 • DMF
 • Junuzovic
 • Teselprom
 • Ingram
 • Sarajka
 • Tehnograd
 • GPP