Na Tušnju osvojena tri boda: Crveno - crni bolji od Željezničara

Objavljeno: 16:40, 03 April 2021
Najbolji kada je najpotrebnije

Gol za pobjedu postigao je Saša Maksimović u 48. minuti susreta.

Najjači kada je najpotrebnije. Tako bismo u najkraćim crtama mogli opisati današnju igru Crveno – crnih u 24. kolu M-Tel Premijer lige BiH. Na Gradskom stadionu Tušanj dočekali smo starog rivala Željezničara, koji je takođe tražio izlaz iz negativne serije, ali to će morati tražiti na nekom drugom mjestu.

Naš tim slavi zasluženu pobjedu 1:0 (0:0). Prvu ovog proljeća. Trijumf koji će Crveno – crnim dati veliki zamah pred nastavak premijerligaškog puta.

Meč je otvoren u opreznom tonu. Obje ekipe igrale su čvrsto, bez previše otvaranja, a prvi su zaprijetili gosti. Bio je to prodor po lijevoj strani i centaršu koji blokira Emir Jusić.

Crveno – crni su brzo uzvratili. Prvo je Dženis Beganović izveo dobar slobodan udarac u šesnaesterac Plavih koji ipak otklanjaju opasnost. Svoj udarac je nešto kasnije isprobao i Fedor Predragović, no Filip Erić je bio na mjestu. Bio je to period kada je naš tim imao terensku inicijativu, no Željezničar je najozbiljniju priliku imao baš u tim minutama. Igrala se 27. minuta kada je nakon kontre Ermin Zec pobjegao Saši Maksimoviću i krenuo sam ka našem golu. Adnan Golubović je na mjestu i izvrsno brani njegov udarac. Naš čuvar je time nagovijestio da će ovo biti njegov dan.

Potvrda toga stigla je u 40. minuti. Jedan pokušaj centaršuta gostiju poslao je loptu u ruku Kenina Devedžića. Sudija Ermin Sivac bez razmišljanja dosuđuje penal za Željezničar.

Iskusni Samir Bekrić stavlja loptu na 11 metara i šutira na naš gol, a tamo je na mjestu Adnan Golubović! Fenomenalno je odbranio ukupno četvrti penal ove sezone. Odbranjena lopta ponovo je došla do Bekrića koji ni sa pet metara ne može savladati našeg čuvara mreže. Golubović je spasio naš gol i dao vjetar u leđe Crveno – crnim za nastavak derbija.

U drugom poluvremenu Željezničar je krenuo nešto ofanzivnije. Prvu priliku ima Petar Bojo koji snažno šalje loptu pored našeg gola. Igrala se 48. minuta, a upravo nakon ovo šanse Plavih, Crveno – crni su došli do vodećeg i odlučujućeg pogotka. Abid Mujagić odlično prolazi po desnoj strani i centrira u šesnaesterac gostiju. Loptu je propustio Robert Mišković, a ona dolazi do usamljenog Saše Maksimovića na drugoj stativi. Našem ofanzivcu nije bilo teško da matira Erića za vodstvo 1:0 i veliko slavlje Crveno – crnih.

Do kraja utakmice bilježimo još par dobrih pokušaja našeg tima. Prvo je Maksimović isprobao svoj udarac, ali njegova plasirana lopta završava kraj gola Željezničara. Rezervista Adi Alić takođe je bio u prilici za šut, no blokiran je od odbrane Plavih. Gosti su pokušavali doći do poravnanja, ali jednostavno nisu mogli pronaći put do naše mreže. Crveno – crni su taktički odigrali perfektnu utakmicu, osujetili sve ofanzivne zamisli Željezničara i sasvim zasluženo osvojili prve bodove u proljetnoj polusezoni.

U narednom 25. kolu naš tim će na Tušnju snage odmjeriti sa Tuzlom City.

FK SLOBODA – FK ŽELJEZNIČAR 1:0 (0:0)

Gradski stadion Tušanj. Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Pomoćnici: Goran Dujak (Odžak) i Marko Zelenika (Mostar). Četvrti sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Delegat: Radika Marić (Bijeljina). Žuti kartoni: Golubović, Jusić (Sloboda), Stevanović, Kosorić, Bojo, Čeliković, Šehić (Željezničar). Strijelac: 2:0 – Saša Maksimović (48').

FK SLOBODA: Golubović, Jusić, Devedžić, Marković (od 80. Kadrić), Dž. Beganović, Kurtalić, Maksimović, Osmić, Mišković (od 60. Alić), Predragović, Mujagić (od 87. Islamović). Šef stručnog štaba: Mladen Žižović.

FK ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Kosorić, Mujezinović, Juričić, Zec, Vrhovac, Bojo, Čeliković, Šehić, Bekrić. Šef stručnog štaba: Amar Osim.

24. kolo: FK Sloboda - FK Željezničar 1:0 (0:0)

• Image: 1 / 20