Mreže mirovale: Remi sa Borcem za kraj sezone

Objavljeno: 18:47, 30 Maj 2021
Said Husejinović je danas bio nezaustavljiv za fudbalere Borca

Na Tušnju smo ugostili novog bh. prvaka.

Crveno – crni su sezonu 2020/21 okončali današnjim remijem sa Borcem, novim prvakom BiH. Bio je ovo susret za prestiž koji je na kraju okončan bez golova 0:0 (0:0).

Utakmicu starih rivala otvorio je jak pljusak, a okončao osunčan Tušanj. Uvodne minute pripale su Crveno – crnim. Prvo je Said Husejinović odlično prošao po desnoj strani, ali na njegov centaršut nije natrčao niko od saigrača. U 8. minuti Dženis Beganović je sa oko 30 metara uputio topovski udarac koji loptu šalje kraj desne stative gostiju.

Borac je vrlo brzo uzvratio preko Stojana Vranješa. Igrala se 11. minuta kada je napadač gostiju pobjegao našoj odbrani, iskosa sa lijeve strane šutirao ka našem golu, no Luka Kukić je odbranio ovaj opasan pokušaj.

Do odlaska na odmor bilježimo sjajnu kombinaciju Saida Husejinovića i Roberta Miškovića, ali se na kraju lopta odbila u gol aut. Nezaustavljivi Husejinović je utrčao u šesnaesterac gostiju, no ovu priliku su nekako osujetili odbrambeni igrači Borca.

Banjalučani su takođe imali dobru šansu. Nikola Dujaković je probio po desnoj strani i centrirao u naš šesnaesterac gdje je najviši u skoku Vranješ. Njegov udarac glavom poslao je loptu kraj lijeve stative našeg gola.

Nakon predaha tempo igre je malo opao, ali su obje ekipe igrale otvoreno. Borac je drugo poluvrijeme otvorio šansom Vranješa čiji udarac blokira Devedžić. Crveno – crni su brzo uzvratili na drugoj strani. Ponovo je Husejinović nezadrživ, prolazi po lijevoj strani i ulazi u šesnaesterac gostiju, ali ponovo nikoga nema na njegovom centaršutu.

Kraj utakmice donio je i najbolju priliku našeg tima. Husejinović je sjajno uposlio Jasmina Osmića na lijevom krilu koji ulazi u prostor gostiju i šalje prizeman centaršut u peterac. Tamo je bio Adi Alić, ali naš mladi napadač zakasnio je na idealnu loptu Osmića. Bila je ovo velika šansa Crveno – crnih da sa pobjedom nad bh. šampionom okonča ovu takmičarsku godinu.

Na kraju smo remizirali sa Banjalučanima, a naš tim je sezonu okončao na osmoj poziciji sa 37 osvojenih bodova.

FK SLOBODA – FK BORAC 0:0 (0:0)

Gradski stadion Tušanj. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Pomoćnici: Stefan Tešanović (I. Sarajevo) i Sreten Udovičić (Prijedor). Četvrti sudija: Josip Martinović (Čapljina). Delegat: Radika Marić (Bijeljina). Žuti kartoni: Uzelac (Borac).

FK SLOBODA: Kukić, Devedžić, A.Beganović, Husejinović, Dž. Beganović, Maksimović (od 76. Đorđić), Osmić, Mišković, Saletović, Ilić, Mujagić (od 64. Alić). Trener: Adnan Jahić.

FK BORAC: Lakić, Kujundžić, Uzelac, Šikanjić (od 90. Vuković), Dujaković, Tahrić (od 82. Erić), Bosančić (od 90. Bobić), Čavić, Vranješ, Milojević, Borovčanin (od 74. Javorac). Šef stručnog štaba: Marko Maksimović.

33. kolo: FK Sloboda - FK Borac 0:0 (0:0)

• Image: 1 / 19