Mlađi pioniri postali prvaci Kvalitetne lige NS TK

Objavljeno: 20:20, 01 Juni 2022
article image

Mlađi pioniri FK Sloboda predvođeni trenerom Nevzetom Hasanbašićem, u finalu Kvalitetne lige NS TK savladali su Tuzla City rezultatom 2-0 nakon penala.

U Kvalitetnoj ligi Nogometnog saveza Tuzlanskog kantona takmičila su se četiri tima i to: Fudbalski klub „Sloboda”, Fudbalski klub „Tuzla City”, Sport klub „Bambi” i Nogometni klub „Zvijezda” Gradačac. Slobodini mlađi pioniri su u polufinalu savladali SK Bambi rezultatom 3-0 i na taj način se plasirali u finale takmičenja. Tada su se u strijelce upisali Ćosić Alen, Fejzić Mahir i Kovačević Sergej. S druge strane, FK Tuzla City slavio je sa 2-0 nad NK Zvijezda te također prošao u finale gdje će se susresti sa FK Sloboda.

U finalnoj utakmici, koja je odigrana 01. juna, Sloboda se pogocima Nukić Dževada u 28. i Fejzić Mahira u 48. minutu vratila u igru nakon što je gubila 0-2 protiv ekipe Tuzla City. Budući da je rezultat bio neriješen, uslijedili su jedanaesterci u kojima su mlađi pioniri Slobode bili sretniji i spretniji od svojih vršnjaka i tako postali prvaci Kvalitetne lige NS TK.

Slobodinih 11 za finale činili su Žigić Nurija, Mujanović Dino, Fejzić Mahir, Malkić Ajdin (C), Mujezinović Neir, Ćosić Alen, Džuzdanović Omar, Zahirović Vedad, Suljagić Diin, Nukić Dževad i Mehičić Kenan.

U 26. minutu utakmice, priliku za igru dobili su Kojić Dejan i Kovačević Sergej, a u 45. minutu u igru je ušao i Šerifović Tarik.

„Ovo su naša djeca koja kroz igru trebaju zavoljeti ovaj sport. Trudio sam se da im prije svega budem dobar pedagog, a onda i trener koji će ih naučiti da budu dobri sportisti, ali i prije svega dobri ljudi. Odužili su nam se na najbolji način. Ligu su završili bez poraza, završnicu su odigrali odlično i sada idemo u Sarajevo da uživamo i naravno, ostvarimo dobar rezultat”, izjavio je trener Hasanbašić.