Minimalan poraz na Grbavici

Objavljeno: 22:00, 04 Mart 2023
SONY DSC

U 21. kolu m:tel Premijer lige BiH crveno-crni su poraženi  u Sarajevu od Željezničara sa minimalnih 1:0.

Početak susreta nije donio veća uzbuđenja pred golom obje ekipe. Igralo se pretežno na sredini terena između dva šesnaesterca. Zatišje je bilo sve do 19. minute kada je dosuđen jedanesterac za domaće. Bukvić je u šenaestercu oborio Santosa, a sudija Marić pokazuje na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Mekić koji pogađa za 1:0.

SONY DSC

Naš tim nakon primljenog gola krenuo je nešto ofanzivnije. U 28. minuti nakon igranja rukom Cocalića u svom šesnaestercu crveno-crni su tražili jedanesterac, no glavni arbitar današnjeg susreta odmahnuo je rukom. Već u sljedećem napadu u odličnoj prilici našao se Pervan. Iskoristio je grešku protivničke odbrane i šutirao, a njegov udarac zaustavlja Muftić. Do kraja prvog poluvremena vrijedi spomenuti pokušaj Melvina Osmića, no njegov udarac odlazi pored gola domaćih.

SONY DSC

Drugih 45 minuta nije ponudilo veća uzbuđenja. Sloboda je bila nešto konkretniji tim na terenu, no izabranici Adnan Jahića nisu uspjeli doći do izjednačenja. Najbliži tome bio je Maksimović koji je sredinom drugom poluvremena šutirao sa vrha šesnaesterca. Muftić je već bio savladan, no u posljedni čas Kosorić loptu izbija glavom. Pokuašo je i Mehmedović iz izgledne situacije,  odbrana domaćih blokira njegov udarac.

SONY DSC

S druge strane vrijedi spomenuti pokušaj Hodžića čiji udarac odlazi iznad gola Bukvića i udarac Drlje koji s lakoćom zaustavlja naš golman. Nakon 90 minuta na semaforu je stojalo 1:0. Sloboda u narednom kolu domaćeg prvenstva dočekuje Leotar iz Trebinja.

SONY DSC

Od prve minute na današnjem susretu nastupili su Bukvić, Jusić, Šubert, Kapetanović, Osmić J., Osmić M., Kurtalić, Mehmedović, Maksimović, Pervan i Alić. Priliku za igru još su dobili Husejinović, Komazec, Bekić, Vošnjak i Delić.