Meč za pamćenje: FK Sloboda - ŽNK Čelik 11:0!

Objavljeno: 16:32, 28 Mart 2021
article image
Crveno - crne su u prvom poluvremenu postigle osam golova

Crveno - crne su ostvarile najubjedljiviju pobjedu otkako postoji naša ženska selekcija.

U 10. kolu Prve ženske lige FBiH – Sjever naše Crveno – crne su na pomoćnom stadionu Tušanj dočekale ekipu ŽNK Čelik i ostvarile historijsku pobjedu.

Pobjedu koja će ući u anale ženske selekcije FK Sloboda kao najubjedljivija otkako Crveno – crne postoje. Naše djevojke su deklasirale zenički tim sa visokih 11:0 (8:0)!

Očekivao se derbi susret prvoplasirane i trećeplasirane ekipe lige, ali već od prvog minuta Čelik je bio u rezultatskom zaostatku. Nije se kako treba ni krenulo sa centra, a Emina Zolotić pogađa za naše vodstvo 1:0.

U periodu od 18. do 28. minute ekipa trenera Armina Mujezinovića postigla je još pet golova. Prvo je Emina Kasumović pogodila za 2:0, a nakon toga treći gol postiže Merima Aljić u 21. minuti. Nakon njih u listu strijelaca upisuje se i Matea Topalović i to sa dva vezana pogotka u 23. i 24. minuti. Jasmina Milkunić u 28. minuti povisuje na 6:0, a tri minute kasnije Crveno – crne vode 7:0. Ovoga puta strijelac za naš tim bila je golmanica Čelika Elma Kundić koja je zatresla sopstvenu mrežu.

Prije odlaska na odmor Emina Zolotić u 37. minuti pogađa za 8:0. Odavno je bilo jasno da tri boda ostaju na Tušnju.

U nastavku susreta naše djevojke su postigle još tri gola. Na samom otvaranju drugog poluvremena, u 47. minuti, Emina Kasumović postiže pogodak za 9:0. Deseti gol djelo je Amne Saburović u 70. minuti, a konačnih 11:0 postavlja Matea Topalović u 81. minuti susreta. Crveno – crne su mogle biti i ubjedljivije ali je golmanica gošći Kundić u par navrata sjajnim odbranama uspjela sačuvati svoju mrežu.

Nakon ovog trijumfa za pamćenje naše djevojke su se učvrstile na prvom mjestu ligaške tabele

FK SLOBODA – ŽNK ČELIK 11:0 (8:0)

Pomoćni stadion Tušanj. Sudija: Demir Mešić (Doboj). Pomoćnici: Damljana Bošnjak (Tuzla) i Dajana Jarčević (Tuzla). Delegat: Eldin Hodžić (Tuzla). Žuti kartoni: Topalović (Sloboda). Strijelci: 1:0 – Emina Zolotić (1'), 2:0 – Emina Kasumović (18'), 3:0 – Merima Aljić (21'), 4:0 – Matea Topalović (23'), 5:0 – Matea Topalović (24'), 6:0 – Jasmina Milkunić (28'), 7:0 – Elma Kundić (31' – autogol), 8:0 – Emina Zolotić (37'), 9:0 – Emina Kasumović (47'), 10:0 – Amna Saburović (70'), 11:0 – Matea Topalović (81').

FK SLOBODA: Djedović, Kuzmić (od 63. Gavrilović), Milkunić, Matanović (od 57. Gostimirović), Mujezinović, Aljić, Zolotić, Topalović, Kasumović, Bilalić (od 63. Saburović), Vejseli (od 53. Priganica). Trener: Armin Mujezinović.

ŽNK ČELIK: Kundić, Kavaz, Tokalić, Fetić (od 46. Delić), Spahić, Muslić, Zahirović (od 57. Dizdarević), Haseljić, Mušić, Nezić, Babić. Trener: Džana Đordić.

FK Sloboda - ŽNK Čelik 11:0 (8:0)

• Image: 1 / 23