Koji prvotimci su pretrčali najviše kilometara na Grbavici?

Objavljeno: 16:22, 30 August 2021
article image

U okviru 7.kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, naš klub odmjerio je snage sa starim rivalom FK Željezničarom.

Bila je ovo napeta utakmica u kojoj su obje ekipe imale veliki broj šansi, a susret je završen rezultatom 1:1. Pogodak za naš tim postigao je Husejinović u 79.minuti susreta, a Željin Zdunić izjednačio je u 90.minuti.

Osim strijelca Husejinovića, na sinoćnjem susretu, svojom borbenošću istaknuli su se i drugi fudbaleri našeg kluba. Svaki od prvotimaca je dao svoj doprinos pokazavši tako koliko prije svega igraju srcem. Na terenu se to moglo vidjeti velikim brojem prilika da se zatrese protivnička mreža, a pokušavali su Maksimović, Dž. Beganović, Balić no lopta je ušla u okvir gola tek u 79.minuti pogotkom Husejinovića. 

Naši igrači se nisu štedjeli i ostavili su zadnje atome snage na Grbavici, a mjerenjem pomoću GPEXE GPS uređaja, najviše kilometara na sinoćnjem susretu našeg kluba protiv FK Željezničar, pretrčao je  Saša Maksimović (11,6km). Odmah poslije njega ističe se Eldar Mehmedovic (11,2 km). Najveću brzinu ostvario je Mladen Veselinovic (30,3 km/h).

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • Leda
 • Sparkasse
 • Junuzovic
 • Sarajevo Osiguranje
 • Tim Gradnja
 • Limpio
 • AquaMont
 • Senex
 • HH Inc
 • Top Dom
 • Medz
 • DMF
 • Komunalac
 • Ingram
 • Una Storia
 • GPP