Kadeti uvjerljivi protiv Sloge, remi pionira

Objavljeno: 17:46, 08 Mart 2023
article image
SONY DSC

U zaostalim utakmicama 20. kola omladinske U-15 i U-17 Premijer lige BiH, pioniri su remizirali sa Slogom iz Doboja 3:3, dok su kadeti protiv istog protivnika upisali uvjerljivu pobjedu od 6:0.

U izuzetno zanimljivoj i do kraja neizvjesnoj utakmici, pionirska selekcija našeg kluba u dva navrata imala je vodstvo, no na kraju su se morali zadovoljiti bodom. Crveno-crni su u vodstvo došli u 10. minuti preko Huskića. Gostimirović je gostima donio izjednačenje u 23. minuti, a već u idućem napadu bilo je 2:1. Mrežu protivničkog tima zatresao je Đapo.

SONY DSC

Do kraja prvog poluvremena Sloga je ubrzo uspjela preokrenuti rezultat. Najprije je Gostimirović postigao svoj drugi pogodak na utakmici u 27. minuti, a 5 minuta kasnije Marković donosi gostima vodstvo. U drugom poluvremenu izabranici Amira Spahića su bili konkretnija ekipa na terenu. Do izjednačenja su došli u 56. minuti preko Karića, što će se na kraju ispostaviti kao konačan rezultat utakmice.

SONY DSC

Od prve minute na današnjem meču nastupili su Žigić, Behlilović, Salihović, Đapo, Smajić, Mehmedović, Havkić, Zukić, Mušanović, Karić i Huskić. Priliku za igru još su dobili Akeljić, Hrnčić i Spahić.

SONY DSC

Kadetska selekcija našeg kluba upisala je uvjerljivu pobjedu nad svojim vršnjacima iz Sloge Meridian. Već nakon prvih 13. minuta riješeno je pitanje pobjednika. Najprije je u 5. minuti Dudić donio vodstvo našem timu. Tri minute kasnije Bešić trese mrežu gostiju, a u 13. minuti u listu strijelaca se upisao i Beganović.

SONY DSC

 Izabranici Denisa Karića nastavili su sa napadima. U 17. minuti bilo je 4:0. Svoj prvi pogodak na utakmici postigao je Milošević. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. U drugih 45 minuta viđena su još dva pogotka. Najprije je Dudić u 46. minuti postigao svoj drugi pogodak na utakmici, a isto je učinio i Milošević u 67. minuti susreta.

SONY DSC

Priliku za igru od prve minute dobili su Smajić, Tunjić, Hrštić, Milošević, Beganović, Bešić, Dudić, Mujić, Redžić, Omerčević i Gerović. Još su nastupili Čizmić, Abidović, Spahić, Sinanović, Kalesić i Mušić.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • bhtelecom
 • plava
 • a2b
 • 4You
 • Fitogether
 • Solana
 • Leda
 • Bingo
 • Dita
 • NLB Banka
 • Admiral
 • Limpio
 • HH Inc
 • Medz
 • Komunalac
 • Ingram
 • Una Storia
 • GPP