Kadeti i pioniri ostvarili nove pobjede

Objavljeno: 09:22, 16 Oktobar 2020

U okviru 7. kola Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine za kadete svoj susret odigrali su Sloboda i Krupa. Izabranici Adnana Jahića upisali su novu pobjedu rezultatom 2 – 0 (1 – 0).

Domaći sastav od prvog minuta nametnuo je svoj tempo igre, te bilo je samo pitanje vremena kada će postići gol. Igrala se 14 minuta kada je odlično pogodio Maid Aličić. Poslije toga imali su domaći još par prilika koje nisu iskoristili.

Nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 1 – 0 u korist Slobode. U nastavku susreta fudbaleri Slobode ulaze još angažovanije što im se isplatilo u 48. minuti kada je Amar Pekarić pogodio za 2 – 0. Do kraja susreta bilo je još par prilika sa obije strane ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Svoj susret odigrale su i pionirske selekcije Slobode i Krupe. Domaći sastav je bez većih problema upisao novu pobjedu rezultatom 4 – 1 (3 – 1). Sloboda je od početka susreta imala terensku inicijativu koju je krunisala pogotkom u 12. minuti, strijelac za vodstvo domaćeg sastava bio je Adis Kovač. Dvije minute poslije toga Jovan Milošević sjajnim pogotkom udvostručuje vodstvo domaćeg sastava. Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još dva gola.

Prvo je Tarik Hasanović pogodio za sigurnih 3 – 0 , da bi duboko u sudijskog nadoknadi Petar Kovljenić smanjio na 3 – 1. Nastavak susreta donio je odličnu utakmicu ali vidjeli smo samo jedan gol i to onaj u mreži gostiju. Na samom početku drugog poluvremena pogodio je Ajdin Mujić za 4 – 1, što će se ispostaviti i konačnim rezultatom ovog susreta.