Kadeti gostovali u Mostaru: Minimalan trijumf Zrinjskog

Objavljeno: 11:49, 12 April 2021
Crveno - crni nisu uspjeli osvojiti bod(ove) u Hercegovini

Pobjedonosni gol domaćini su postigli u 44. minuti susreta.

Naša U-17 selekcija nije se uspjela vratiti kući neporažena sa gostovanja u Mostaru. Izabranici trenera Nermina Hasića u 4. kolu Elitne lige BiH igrali su protiv Zrinjskog koji je slavio minimalnu pobjedu 1:0 (1:0).

Bio je ovo borben i uzbudljiv meč iz kojeg Plemići izlaze sa tri osvojena boda. Pobjedonosni pogodak postigao je Ivan Ivić u 44. minuti. Do kraja susreta Crveno – crni su pokušali doći do poravnanja i eventualnog preokreta, ali to se nije desilo. Dodajmo da je naš tim od 83. minute igrao sa fudbalerom manje, jer je Ensar Mešić zaradio drugi žuti karton i raniji izlazak sa terena.

U narednom 5. kolu Elitne lige BiH, Crveno – crni će na pomoćnom stadionu Tušanj igrati protiv Širokog Brijega.

HŠK ZRINJSKI – FK SLOBODA 1:0 (1:0)

Pomoćni stadion HŠK Zrinjski. Sudija: Mario Pejić (Grude). Pomoćnici: Goran Kolobara (Mostar) i Nedim Kozić (Mostar). Delegat: Velibor Bodiroga (Trebinje). Žuti kartoni: Tustonja, Ćubela, Marić (Zrinjski),  Mešić (Sloboda). Crveni karton: Mešić (Sloboda – drugi žuti 83'). Strijelac: 1:0 – Ivan Ivić (44').

HŠK ZRINJSKI: Pušić, Pandža, Bošković, Kozina (od 61. Blažević), Mijatović, Tustonja, Ivić (od 87. Fetahović), Ćubela, Čamber (od 80. Čule), Prskalo (od 74. Marić), Šakota (od 90'+1' Bošnjak). Trener: Mario Ivanković.

FK SLOBODA: Omeragić, Bratovčić, Redžić, Mahmud, Hadžiavdić, Aličić, Hasanović, Biserović (od 54. Vilakić), Šerbečić, Mešić, Pekarić. Trener: Nermin Hasić.