Kadeti bolji od Širokog Brijega: Dva rana gola za nova tri boda

Objavljeno: 16:35, 28 April 2021
Ensar Mešić je prvi zatresao mrežu gostiju iz Hercegovine

U-17 selekcija slavila je trijumf u 5. kolu Elitne lige BiH.

Nakon što je pionirska selekcija upisala pobjedu nad Širokim Brijegom, istu stvar napravili su danas i naši kadeti. Zasluženo upisuju nova tri boda nakon odigranog zaostalog 5. kola Elitne lige BiH.

Na pomoćnom stadionu Tušanj U-17 selekcija je protiv gostiju iz Hercegovine pitanje pobjednika riješila već nakon prvog poluvremena. Bilo je ovo još jedno sjajno izdanje kadeta koji su od prvog minuta nametnuli svoj stil igre. Terenska inicijativa, agresivna igra i posjed lopte doveli su goste u situaciju da se brane, a to su uspjeli tek do 14. minuta.

Danis Bratovčić je odlično prošao po desnoj strani i centrirao u šesnaesterac Širokog Brijega. Golman gostiju loše je procijenio loptu koja je završila na desnoj stativi gdje je sam Ensar Mešić. Našem ofanzivcu nije bilo teško da glavom pošalje loptu u praznu mrežu Širokobriježana.

Crveno – crni su i nakon vodećeg gola nastavili sa ofanzivnom igrom, a iz jednog napada stižu do drugog pogotka. Igrala se 25. minuta, gosti su se branili, izbijaju jednu loptu van svog šesnaesterca, no na nju natrčava Ferid Šerbečić i postiže eurogol. Bio je to topovski udarac iskosa sa desne strane sa nekih 20 metara udaljenosti. Projektil je završio u donjem desnom uglu nemoćnog golmana Širokog Brijega.

Nakon predaha naš tim je u potpunosti kontrolisao utakmicu. Gosti su u par navrata imali prilike da smanje prednost Crveno – crnih, no tri boda ostaju na Tušnju. Dodajmo da je ovo bila prva domaća utakmica Gradimira Crnogorca na klupi U-17 selekcije koju je okončao uspješno – sigurnim i zasluženim trijumfom.

FK SLOBODA – NK ŠIROKI BRIJEG 2:0 (2:0)

Pomoćni teren Gradskog stadiona Tušanj. Sudija: Elvedin Topuzović (Tuzla). Pomoćnici: Edin Osmanović (Kalesija) i Arnel Novalić (Doboj). Delegat: Zlatan Pavljašević (Lukavac). Žuti kartoni: Gašpar (Široki Brijeg). Strijelci: 1:0 – Ensar Mešić (14'), 2:0 – Ferid Šerbečić (25').

FK SLOBODA: Omeragić, Bratovčić, Redžić, Mahmud (od 81. Babović), Hadžiavdić, Aličić (od 81. Hadzić), Hasanović, Tabaković (od 88. Jašarević), Šerbečić, Mešić (od 73. Vilakić), Pekarić (od 34. Biserović). Trener: Gradimir Crnogorac.

NK ŠIROKI BRIJEG: Delić, Šarac, Karačić, Medić (od 74. Stojić), Ivanković, Zubac, Bajkuša (od 67. Jozinović), Sušac (od 46. Perković), Čelan (od 67. Kudić), Gašpar (od 46. Musa), Prusina. Trener: Anto Kokić.

U-17: FK Sloboda - NK Široki Brijeg 2:0 (2:0)

• Image: 1 / 20