Kadeti bolji od Radnika: Dva gola Babovića za prvo tušanjsko slavlje

Objavljeno: 14:36, 24 Juli 2021
Trenutak kada je Maid Babović postigao gol za pobjedu 2:1

Gosti su pružili žestok otpor, ali u finišu meča Crveno - crni su došli do odlučujućeg pogotka.

FK SLOBODA – FK RADNIK 2:1 (1:0)

Pomoćni stadion Tušanj. Sudija: Elvedin Topuzović (Tuzla). Pomoćnici: Elvis Mujić (Banovići) i Mirza Čejvanović (Tuzla). Delegat: Fahrudin Sinanović (Kalesija). Žuti kartoni: Hrštić (Sloboda), Radovanović, Mićić, Popović (Radnik). Strijelci: 1:0 – Maid Babović (5'), 1:1 – Ognjen Popović (65'), 2:1 – Maid Babović (82').

FK SLOBODA: Omeragić, Bratovčić, Hrštić, Beganović, Hadžić (od 54. Kovač), Vilakić (od 88. Kurević), Babović, Mujić (od 74. Dudić), Džinić (od 64. Milošević), Šerbečić, Čonjić (od 82. Bošnjaković). Trener: Gradimir Crnogorac.

FK RADNIK: Todorović, Suljić (od 87. Toromanović), Radovanović, Maksimović, Ilić (od 80. Despotović), Lošić, Lukić, Vasić (od 84. Mićević), Krstić, Mićić, Popović. Trener: Ognjen Subotić.

Teže od očekivanog ,naša U-17 selekcija danas je na pomoćnom stadionu Tušanj ostvarila prvu ovosezonsku domaću pobjedu u Omladinskoj Premijer ligi BiH.

Premijera pred domaćom publikom protiv bijeljinskog Radnika okončana je tijesnim trijumfom 2:1 (1:0). Gosti iz Semberije odigrali su dobar meč i pružili žestok otpor izabranicima trenera Gradimira Crnogorca. Na kraju, zahvaljujući golovima Maida Babovića Crveno – crni su se ipak radovali novim premijerligaškim bodovima.

Babović je u 5. minuti doveo Crveno - crne u vodstvo 1:0, no do kraja prvog poluvremena naši kadeti nisu uspjeli povisiti tu prednost. U drugom poluvremenu Radnik je zaigrao mnogo bolje, naš tim se mučio u napadu, a gosti sve to kažnjavaju golom iz 65. minute. Prethodno je Ajdin Mujić imao veliku priliku da postigne drugi gol. Nažalost, nakon njegovog udarca glavom, lopta pogađa stativu. Kazna je stigla vrlo brzo kada je Ognjen Popović rezantnim udarcem matirao nemoćnog Farisa Omeragića.

Nakon izjednačenja krenuli su Crveno – crni na novo vodstvo, ali su teško dolazili u priliku da zaprijete golu Radnika. Sve do 82. minute i sjajne minijature Babovića. Naš ofanzivac odlično prolazi po lijevoj strani i majstorski trese mrežu Bijeljinaca za konačnih 2:1.

Naša U-17 selekcija nakon dva odigrana kola Omladinske Premijer lige BiH ima maksimalan učinak od dvije pobjede.

U-17: Sloboda - Radnik 2:1 (1:0)

• Image: 1 / 20