Juniori upisali novu pobjedu, remi kadeta, poraz pionira

Objavljeno: 09:05, 15 August 2022

Prethodnog vikenda svoje utakmice odigrali su pioniri, kadeti i juniori našeg kluba.

Nakon prošlosedmične domaće pobjede nad Širokim Brijegom, juniorska selekcija FK Sloboda upisala je novu pobjedu. U Etno selu Stanišići savladali su Zvijezdu - 09 sa 3:1. Strijelci za crveno-crne bili su Ensar Mešić  u 13., Amar Pekarić u 25. i Aldin Mešić u 72. minuti utakmice. Jedini pogodak za domaće postigao je Ljubiša Cvijanović petnaest minuta prije kraja utakmice. Svoj komentar na utakmicu dao je i Haris Hasanović.

"Od dolaska na stadion bili smo maksimalno motivisani i znali smo da smo došli po pobjedu, a ne na izlet. Tako smo i izašli na teren, odigrali jako dobrui agresivnu utakmicu. Od 35. do 80. minute smo bili sa igračem manje ali smo nastavil isa ofanzivnom igrom što se na kraju isplatilo i zasluženo smo slavili. Zahvaljujem se svim roditeljima koji su naša najveća podrška svaku utakmicu i svim gledaocima koji isprate naše svako gostovanje, istakao je Hasanović.

Od prve minute povjerenje Gradimira Crnogorca dobili su: Ajdin Brkić, Ferid Serberčić, Faris Jašarević, Danis Bratovčić, Amir Duraković, Maid Aličić, Kenan Palić, Haris Hasanović, Amar Pekarić, Aldin Mešić i Ensar Mešić. Priliku za igru još su dobili Jakub Vilakić, Maid Babović, Tarik Biserović i Medin Hrvić. Juniorima je ovo druga pobjeda u tri odigrane utakmice i trenutno se nalaze na  četvrtom mjestu na tabeli. Predstojećeg vikenda na pomoćnom terenu stadiona Tušanj dočekuju ekipu Budućnosti iz Banovića.

Utakmice 5. kola Premijer omladinske lige BiH odigrali su i Slobodini kadeti i pioniri. Naša U-15 selekcija doživjela je težak poraz na gostovanju banjalučkom Borcu, rezultat je bio 6:0.  Domaći su tokom čitavog susreta dominirali i na kraju zasluženo slavili. Dvostruki strijelac za tim iz Platonove bio je Jovan Ćulum, a u listu strijelaca još su se upisali Miloš Soprenić, Nikša Blagojević, Sergej Mišić i Jovan Radulović. Nakon 5 odigranih kola naš tim je pretposljednji na tabeli sa 3 osvojena boda, a u narednom kolu dočekuju Sarajevo.

Sloboda je nastupila u sljedećem sastavu: Deni Mitrović, Amar Mušanović, Faris Behlilović, Azur Avdić, Azur Sarunović, Amar Zukić, Tarik Dedić, Daris Salihović, Ensar Karić, Dino Mujanović i Mahir Fejzić. Još su nastupili Nurija Žigić, Omar Džuzdanović, Nedim Agić, Sadžid Muratbegović i Danis Smajić.

Za razliku od pionira na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Banja Luci, kadeti su uspjeli ostati neporaženi. Remizirali su sa Borcem 1:1. U izuzetno zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici naš tim je došao u vodstvo u 25. minuti preko Haruna Dudića, a konačan rezultat utakmice postavio je Jusuf Terzić u 67. minuti susreta. Utamicu je obilježio i veliki broj žutih kartona, a viđena su i 3 crvena kartona. Dva su dobili Dudić i Mujić u našoj ekipi, dok je pocrvenio i kapiten domaćih Sergej Strika. Nakon 5 odigranih kola kadetska selekcija zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 10 osvojenih bodova, 5 manje od prvoplasiranog Željezničara i 3 od Sarajeva sa kojim igraju u narednom kolu.

Sloboda je utakmicu počela u sastavu: Muhamed Smajić, Nedim Spahić, Vedad Abidović, Ajdin Beganović, Hazim Okić, Kristijan Tunjić, Stefan Čonjić, Harun Dudić, Jovan Milošević, Ajdin Mujić i Adi Bešić. Priliku za igru još su dobili Enis Sinanović, Emel Gerović, Kenan Hrštić i Hamza Redžić.