Juniori u subotu putuju u Beograd na prijateljski susret sa Partizanom

Objavljeno: 12:17, 16 Novembar 2022
article image

Juniorsku selekciju našeg kluba, nakon završetka jesenjeg dijela prvenstva očekuje utakmica protiv beogradskog Partizana. Susret se igra u subotu, 19. novembra, sa početkom u 13:30 h.

Nakon 13 odigranih kola u omladinskoj U-19 Premijer ligi BiH, naši juniori zauzimaju peto mjesto na tabeli sa 20 osvojenih bodova. Tokom većeg dijela jesenjeg prvenstva bili su u samom vrhu tabele, a plasirali su se i u završnicu Kupa BiH. Trener Gradimir Crnogorac zadovoljan je igrama svojih izabranika, njihovim pristupom na treninzima i utakmicama.

"Odigrali smo prvi dio sezone koji smo završili na 5. mjestu. Mogu biti zadovoljan, pogotovo ponašanjem, treniranjem i napretkom 2004. i 2005. godišta, gdje nam je bio cilj od prvog dana promocija što više igrača u seniorsku selekciju, koji će u dogledno vrijeme konkurisati za naš prvi tim. Prije svega tu mislim na Ajdina Brkića koji je drugi golman Slobode nakon povrede Erića, zatim imamo tu Aldina Mešića koji se u posljednje vrijeme nameće kao alternativa u napadu prvog tima. Imamo Harisa Hasanovića koji je kapiten naše selekcije i koji je debitovao u pobjedi našeg prvog tima protiv Batona Kupu. Mogu samo da naglasim da u ovoj selekciji koja je još uvijek tu na okupu nakon završetka prvog dijela sezone, ima još par igrača koji su skrenuli pažnju na sebe klupskog rukovodstva. Sigurno da će pred samu novu godinu,  još jedan ili dva igrača iz juniorske selekcije potpisati ugovor sa našim prvim timom", istakao je Gradimir Crnogorac trener U-19 selekcije FK Sloboda.

Crveno-crne ovog vikenda očekuje prijateljski susret sa beogradskim Partizanom. Sigurno da će ova utakmica biti odlična provjera za naš tim pred odlazak na zimsku pauzu i zaslužen odmor.

"Slijedi nam prijateljska utakmica u Beogradu protiv Partizana. Mislim da je to jedna velika čast i privilegija što su naš klub i naši dječaci dobili priliku da odigraju jednu međunarodnu prijateljsku utakmicu protiv jednog evropskog velikana. Ovom prilikom im se zahvaljujem i nakon toga 19. novembra planiramo da odigramo još jednu međunarodnu veliku utakmicu i onda će naši dječaci otići na zasluženi odmor 16. decembra koji će trajati do 16. januara", naglasio je Crnogorac.

Od samog početka sezone Crnogorac ističe kako je cilj promocija mladih igrača u prvi tim. Juniori su zadovoljni trenažnim procesom u klubu, svojim nastupima u domaćem prvenstvu i Kupu. Nisu krili zadovoljstvo narednom prijateljskom utakmicom u kojoj gostuju Partizanu. Žele da se pokaže u što boljem svjetlu i vrate se u Tuzlu za pozitivnim rezultatom.

"Zadovoljan sam svojim i igrama tima u prvom dijelu sezone, kao i pozicijom na tabeli. Mislim da to uvijek može bolje. Dobro treniramo, pripremamo se za susret sa Partizanom. To će biti jedna dobra utakmica za nas, dobar protivnik i idemo na pobjedu. Promocija mladih igrača je sigurno velika stvar za nas juniore. Želio bih se zaista zahvaliti šefu i upravi što nama mladim igračima daju podršku da idemo prema prvom timu. Nakon pauze slijede nam pripreme kako za ligu tako i za završnicu Kupa BiH. Želimo da i tu pokažemo svoj puni kvalitet i da osvojimo taj trofej", istakao je Amar Pekarić.

"S obzirom da osim sa juniorima treniram i sa prvim timom jako sam zadovoljan trenažnim procesom. Peti smo na tabeli i u završnici Kupa BiH. Ne mogu biti nezadovoljan, ali naravno uvijek može bolje. U subotu igramo protiv Partizana. Očekujemo pozitivan rezultat i da ćemo se svi zajedno pokazati u jednom jako dobrom svjetlu", rekao je Danis Bratovčić.

"Zadovoljan sam treninzima u juniorskoj ekipi, pozicija na tabeli nije loša, ali vjerujem da smo mogli i dosta bolje. U završnici smo Kupa, među 8 najboljih ekipa. Želimo da odigramo što bolje tu završnicu i da osvojimo trofej. Raduje me i činjenica da treniram i sa prvim timom što može samo unaprijediti moju dalju karijeru. Očekuje nas sada prijateljski susret sa Partizanom, želimo da odigramo jednu kvalitetnu utakmicu i da na najbolji mogući način zaključimo ovaj dio sezone", istakao je Ensar Mešić.

Naši momci će trenirati do sredine decembra nakon čega idu na zasluženi odmor. Nakon toga im slijede pripreme za proljetni dio sezone. Cilj je što bolji plasman u domaćem prvenstvu i trofej Kupa BiH.

"Vidjeli ste i sami kada smo osvojili kantonalni Kup  kakva je euforija među djecačima, ljudima u klubu i trenerima ovdje vladala. Prošli smo još jednu rundu federalnog Kupa i sada na proljeće smo ušli u četvrtfinale Kupa BiH. Kao što svi znamo najkraći  put do titule je kroz Kup jer ima najmanje utakmica, tako da poslije zasluženog odmora kreću pripreme i sigurno da će osim razvijanja naših dječaka cilj biti i osvajanje Kupa BiH", zaključio je Crnogorac.

Vjerujemo da će ekipa zajedno sa trenerom dati sve od sebe da ispune ciljeve koje su postavili u ovoj sezoni. Osim juniora put Beograda će i naši dječaci rođeni 2011. godine koji će također snagu odmjeriti sa vršnjacima iz FK Partizan.

MI SMO FK SLOBODA
 • Sponsor Image

 • Sponsor Image
 • Legea

 • BH Telecom
 • Fitogether
 • Solana
 • Leda
 • Bingo
 • Dita
 • NLB Banka
 • Sparkasse
 • Junuzovic
 • Sarajevo Osiguranje
 • Admiral
 • Tim Gradnja
 • Sonra-Telefunken
 • Klaus Lehmann
 • Marcaffe
 • Baupartner
 • Tep Light
 • Sector Security
 • Limpio
 • AquaMont
 • Hrastik
 • Senex
 • HH Inc
 • Top Dom
 • Medz
 • DMF
 • Komunalac
 • Ingram
 • Tuzla Farm
 • Una Storia
 • GPP