Juniori u posljednjim minutama utakmice ispustili pobjedu u Banja Luci

Objavljeno: 15:16, 11 Septembar 2022

U 7. kolu U-19 Premijer omladinske lige BiH, juniori našeg tima odigrali su neriješeno sa Željezničar Sport Teamom 2:2.

Naši momci su  ovaj susret  dočekali u odličnoj atmosferi nakon što su se sredinom sedmice, pobjedom nad Gradinom iz Srebrenika, plasirali u polufinale Kupa TK. Izabranici Gradimira Crnogorca odlično su otvorili utakmicu. Poveli su golom Amara Pekarića, međutim ubrzo je uslijedilo izjednačenje.

Crveno-crni su tokom čitavog susreta bili konkretnija ekipa na terenu, a to je potvrdio i Pekarić svojim drugim pogotkom na utakmici. Prednost Slobode mogla je biti i ubjedljivija. Mreža domaćih tresla se i po treći put, no sudija Miloš Gigović poništio je pogodak što je izazvalo burne reakcije s naše klupe jer su smatrali da je pogodak bio regularan.

Do samog kraja susreta Sloboda nije dopuštala timu iz Banja Luke da ozbiljnije ugrozi naš gol, međutim u posljednjim minutama utakmice dosuđen je diskutabilan penal za domaćine iz kojeg stižu do izjednačenja.

Susret je obilježio i značaj broj dosuđenih prekršaja i žutih kartona za naš tim, zbog čega će naredno kolo propustiti čak četiri fudbalera. Naredni meč našeg juniorskog tima na rasporedu je već iduće sedmice kada na pomoćnom terenu stadiona Tušanj dočekujemo Radnik.

Za naš tim priliku za igru od prve minute dobili su Brkić, Šerbečić, Jašarević, Bratovčić, Duraković, Aličić, Hasanović, Ensar Mešić, Babović, Pekarić i Kovačević. Još su nastupili: Dakić, Fačić, Čećo, Hrvić i Palić.