Juniori Slobode prvaci Kupa TK

Objavljeno: 18:02, 20 Septembar 2022

U finalu juniorskog Kupa TK, U-19 selekcija našeg tima pobijedila je Budućnost iz Banovića sa 1:0.

Nakon što su prošlog vikenda deklasirali Radnik sa 6:0, juniori našeg kluba u odličnoj atmosferi su dočekali današnji susret. U ovaj meč su ušli kao favoriti. Uprkos minimalnoj pobjedi od 1:0, crveno-crni su odigrali odličan meč i sasvim zasluženo slavili nakon 90 minuta.

Na samom početku susreta igralo se pretežno na sredini terena. Početno ispitivanje snaga trajalo je sve do 6. minute kada su izabranici Gradimira Crnogorca imali prvu priliku na utakmici. Pekarić je odlično prošao po desnoj strani, centrirao i pronašao Mešića koji šutira pored gola Tufekčića. Deset minuta kasnije Pekarić se našao u šansi, međutim bio je neprecizan.

Isti igrač dvije minute kasnije prijetio je nakon kornera, no njegov udarac glavom zaustavlja golman Budućnosti. Do kraja prvog poluvremena viđene su još dvije šanse pred golom tima iz Banovića. Najprije je u 30. minuti udarac Babovića zaustavio Tufekčić, da bi u posljednjoj minuti prvog poluvremena svoj udarac isprobao i kapiten Hasanović, međutim rezultat se nije mijenjao, a na odmor se otišlo bez pogodaka.

Naši momci drugih 45 minuta nastavljaju u istom tempom. Od prvog sudijskog zvižduka u nastavku stvarali su šanse što im se na kraju i isplatilo. Već u drugom minutu nastavka Pekarić se našao u novoj prilici. Odlično se izborio za loptu, a njegov udarac odlazi daleko iznad gola.

Četiri minute kasnije Sloboda dolazi u vodstvo. Maid Babović topovskim udarcem sa distance matira Tufekčića za veliku radost našeg tima. Pogodak koji je odlučio meč i koji je zasigurno obilježio današnju utakmicu.

Izabranici Gradimira Crnogorca su nastavili sa napadima, a  pogodak im je dao dodatan vjetar u leđa. U 60. minuti Sloboda je mogla udvostručiti prednost. Pekarić je izašao sam pred golmana Budućnosti, međutim Tufelčić je ponovo izašao kao pobjednik. Pet minuta kasnije naši juniori tražili su jedanaesterac. Aldin Mešić krenuo je u solo prodor, gostujuća odbrana ga obara u šesnaestercu, a sudija Zaimović odlučio je da kontakt nije bio dovoljan za kazneni udarac.

Budućnost je jedinu priliku na utakmici imala u 69. minuti. Nakon greške naše odbrane, Čamdžić je izašao sam pred Brkića koji odlično zaustavlja njegov udarac. U nastavku akcije lopta se ponovo odbija do napadača Budućnosti koji loptu šalje daleko iznad našeg gola. Do kraja utakmice Sloboda je napadala i pokušala doći do drugog pogotka, no to se nije desilo.

Vrijedi spomenuti šansu u kojoj se našao Ensar Mešić. Nakon duplog pasa sa Aldinom Mešićem našao se u stopostotnoj prilici, ali se ponovo istakao Tufekčić. U 91. minuti Mešić je ponovo mogao do pogotka, no ishod je bio isti. Tufekčić brani, a u nastavku akcije Dakić je šutirao pored gola. Ostalo je Sloboda - Budućnost 1:0.

"Mnogo mi je drago što smo uzeli pehar i donijeli ga u klub i ovu godinu. Naravno drago mi je zbog gola, ali mnogo više mi je drago što smo pobijedili. Sada slijedi kratka pauza pa nastavak prvenstva. Borimo se za vrh tabele, idemo dalje po pobjede i to je to", istakao je Maid Babović strijelac jedinog pogotka na utakmici.

Crveno-crni su tako došli do trofeja Kupa TK koji će im sigurno mnogo značiti na planu samopouzdanja za naredne mečeve. Sada slijedi kratka pauza zbog nastupa naše nacionalne selekcije, a zatim i nastavak U-19 Premijer omladinske lige BiH, u kojoj naredno kolo gostuju ekipi Radnika iz Hadžića.

Od prve minute na današnjoj utakmici nastupili su Brkić, Bratovčić, Duraković, Pekarić, Hasanović, Aličić, Jašarević, Babović, Šerbečić, Mešić A., Kovačević. Priliku za igru još su dobili Biserović, Palić, Mešić E. i Dakić.