Juniori savladali OFK Mladost u prijateljskoj utakmici

Objavljeno: 19:00, 19 Juli 2022

Juniori Fudbalskog kluba „Sloboda” danas su odigrali prijateljsku utakmicu protiv ekipe iz Crne Gore, OFK Mladost Donja Gorica.

Utakmica je završena rezultatom 4-2 u korist Crveno-crnih. Iako je ekipa Slobode pokazala dobru igru od samog starta, prvi gol na utakmici uslijedio je tek u 39. minutu, kada je protivničku mrežu zatresao Mešić Ensar i doveo Slobodu u prednost. Nedugo zatim, Mešić još jednom postiže pogodak, povećavajući prednost svog tima. Uprkos dva gola prednosti, ekipa Slobode ne prestaje napadati. Pekarić Amar također postiže pogodak i Crveno-crni idu na poluvrijeme sa tri gola prednosti.

U drugom poluvremenu priliku za igru je dobila druga postava FK Sloboda. Odmah na početku drugog poluvremena gosti imaju priliku za pogodak, međutim Omeragić Faris je uspio sačuvati mrežu Slobode. U nastavku, nešto čvršći tempo su nametnuli gosti, koji uspijevaju postići povodak iz slobodnog udarca. Pet minuta nakon prvog pogotka gostiju, ekipa Mladosti izvodi korner i postiže svoj drugi gol na utakmici. Prilika je potom bilo na obje strane, a nekoliko minuta prije kraja utakmice Biserović Tarik postiže pogodak za konačan rezultat 4-2.

„Danas su nam došli gosti iz Crne Gore, OFK Mladost. Mislim da je bila jedna fina predstava što se tiče naših igrača, pobijedili smo na kraju 4-2. Imali smo šta da vidimo u prvom poluvremenu i početku drugog. Nadam se da ćemo poslije još jedne prijateljske utakmice idući vikend protiv Zvijezde 09 ući spremni u Prvenstvo, u kojem nas očekuje gostovanje protiv Sarajeva u prvom kolu”, izjavio je trener juniorske ekipe FK Sloboda, Gradimir Crnogorac.