Juniori savladali Čelik i plasirali se u četvrtinale Kupa BiH

Objavljeno: 16:51, 29 Septembar 2022

Juniorska selekcija našeg kluba pobijedila je Čelik na gostovanju u Zenici sa 2:1. Odličnom igrom plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH.

Prije odlaska na reprezentativnu pauzu, juniori našeg kluba, pobjedom nad ekipom Budućnosti osvojili su Kup TK, čime su se plasirali u završnicu federalnog Kupa. Istim tempom nastavili su i nakon pauze, današnjom pobjedom nad Čelikom u Zenici od 2:1.

Naša ekipa nije dobro ušla u utakmicu, gosti su to iskoristili i došli u vodstvo preko Amera Kačevića. Iako su mnogi na stadionu Kamberović Polje mislili da će tim iz Zenice lako doći do pobjede nakon ranog vodstva, izabranici Gradimira Crnogorca su ih demantovali. Već do kraja prvog poluvremena na semaforu je stojalo 1:1. Izjednačujući pogodak za naš tim postigao je Ensar Mešić. U drugom poluvremenu izabranici Gradimira Crnogorca ubacili su u brzinu više. Preko Aldina Mešića dolaze do potpunog preokreta i zaslužene pobjede.

"Čestitam momcina na prolasku u četvrtfinale Kupa BiH. Loše smo danas ušli u utakmicu, domaći su rano došli u vodstvo, međutim do kraja prvih 45 minuta smo uspjeli izjednačiti. Na poluvremenu smo konsolidovali redove i u nastavku postigli taj drugi pogodak i pobijedili. Čestitam domaćinu na sjajnom gostoprimstvu i treneru Pavlu Skočibušiću na fer igri i respektu prema Slobodi. Čelik je veliki klub, ovo danas je bio pravi bh. derbi i nadam se da će se Čelik što prije vratiti u Premijer ligu jer tu mu je i mjesto. Mi nastavljamo dalje naporno trenirati. Idemo utakmicu po utakmicu i ja vjerujem u moju crveno-crnu armiju", istakao je Gradimir Crnogorac trener juniorske selekcije našeg kluba.

Naše juniore već ovog vikenda očekuje nastavak U-19 Premijer omladinske lige BiH, kada gostuju u Hadžićima ekipi Radnika. Crveno-crni trenutno zauzimaju drugo mjesto na tabeli sa 16 osvojenih bodova, baš kao i trećeplasirani Zrinjski, uz pet bodova manje od prvoplasiranog Sarajeva, uz jednu odigranu utakmicu više.

Od prve minute na današnjoj utakmici nastupili su Omeragić, Šerbečić, Babović, Bratovčić, Duraković, Dakić, Hasanović, Aličić, Mešić E., Mešić A. i Pekarić. Na klupi su ostali Bajrakterević, Huremović, Vilakić, Fačić, Ceco, Hrvić i Palić.